Nowoczesna rogówka z funkcją spania – zobacz te meble!

Narożnik, czyli rogówka jest najczęściej wybieranym meblem wypoczynkowym do salonu. Jakie narożniki są obecnie najpopularniejsze? Zobacz przegląd nowoczesnych modeli, które doskonale nadają się do salonu w domu lub mieszkaniu!

Narożniki na cienkich nóżkach metalowych

Już od kilku sezonów bardzo popularne są narożniki na nóżkach. Teraz hitem są te na cienkich nóżkach metalowych, które powodują, że mebel uzyskuje lekki i gustowny wygląd.

Taki meble będzie świetnie pasował do aranżacji w stylu loft, ale również można dobrać go do wnętrz urządzonych w stylu glamour czy eklektycznym. Do dyspozycji są różne kolory obić, dlatego również można dostosować je do swojego gustu oraz do wystroju wnętrza.

Narożniki tego typu mogą mieć różne kolory nóżek – najpopularniejsze to te w kolorze czarnym oraz srebrnym. Ciekawie prezentują się także te ze złotymi elementami.

Minimalistyczna rogówka w kubistycznym stylu

Kolejnym świetnym pomysłem na aranżację nowoczesnego salonu może być wybranie rogówki w kubistycznym stylu składającej się z prostych elementów o kształcie sześcianów i prostopadłościanów.

Dobrym zakupem będzie wtedy także rogówka z funkcją spania, zwłaszcza w sytuacji, gdy planujemy przyjmować gości i potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do snu w salonie.

Takie narożniki świetnie prezentują się w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach, które kładą nacisk na jak najmniejszą liczbę elementów wyposażenia.

Modułowe narożniki do salonu

Ciekawym pomysłem może być również narożnik modułowy. Co to za mebel? Narożniki tego typu składają się z łączonych i rozłączanych elementów, które można dowolnie ustawiać, aby nadać im wygląd odpowiadający swoim wymaganiom.

W skład modułowych narożników wchodzą zatem elementy narożne oraz proste z oparciem i bez oparcia, które mogą służyć jako podnóżki, pufy. To świetna propozycja dla każdego, kto nie wie, jak urządzić salon, ale też wtedy, gdy pomieszczenie to jest dość małe, ponieważ w razie potrzeby można w mig zmienić wygląd kompletu wypoczynkowego.

Narożniki z regulowanymi zagłówkami

Dla wielbicieli komfortu kapitalnym zakupem będzie z kolei rogówka z funkcją spania wyposażona w regulowane zagłówki. Takie zagłówki można podnosić i opuszczać, aby uzyskać odpowiedni stopień komfortu.

W sprzedaży dostępne są również modele z wysuwanymi podnóżkami, dzięki czemu mogą one zapewnić jeszcze większą wygodę wypoczynku.

Do dyspozycji jest zatem wiele różnych typów narożników, które świetnie nadają się do nowoczesnych salonów. Szeroka gama modeli i kolorów oraz wzorów tapicerek powoduje, że każdy może dopasować je do swojego gustu i wymagań!