Nowodvorski lampy – polska marka i oświetleniowe trendy!

Jedną z najbardziej docenianych, polskich marek zajmujących się projektowaniem i sprzedażą designerskiego oświetlenia jest firma Nowodvorski. Niezmiennie od lat produkuje ona swoje oprawy w zakładach produkcyjnych w Częstochowie, na Śląsku i w Siemianowicach Śląskich. Co ją wyróżnia i jak jej produkty zmieniają polskie domy? Sprawdźmy!

Co znajdziemy w sklepach Nowodvorski lampy?

Historia marki Nowodvorski sięga czasów, kiedy w Polsce coraz bardziej zaczęto doceniać nowe pomysły w zakresie projektowania lamp oraz ich wartość nie tylko użytkową (dawać światło), ale przede wszystkim dekoracyjną (cieszyć oko!). Ponad 27 lat temu dwaj bracia stworzyli małą firmę rodzinną, której misją było tworzenie oświetlenia o wyższej wartości ozdobnej, które do polskich domów mogłoby wnieść nie tylko światło, ale i jakość wykonania oraz niepowtarzalną stylistykę.

W sklepach Nowodvorski można dziś znaleźć szereg lamp obsypywanych nagrodami na całym świecie. Wyróżnia je ponadprzeciętna klasa, drobiazgowość wykonania i wychodzenie poza standardowe rozwiązania, tak, by każdy z produktów zachwycał czymś unikatowym i niepowtarzalnym. Produkty te wyróżniano prestiżowymi nagrodami za wzornictwo, złotymi medalami Eco Prize, Grand Prix Grupy MTP czy The Red Dot Design Award – jedną z najważniejszych nagród w świecie wzornictwa artystycznego.

Nowodvorski – lampy, które możesz sam zaprojektować!

Co ważne, oświetlenie tej cenionej w świecie firmy nie jest tylko sztywną formułą, którą można kupić i powiesić pod sufitem. Wiele kolekcji braci Nowodworskich pozwala klientom na stworzenie swojej unikalnej lampy, poprzez wykorzystanie do tego elementów np. systemu Cameleon. Lampa taka może być ściśle dostosowana do wielkości powierzchni, wzbogacona o więcej modułów niż standard i dająca tym samym znacznie ciekawszy efekt.

W swojej produkcji firma dba o to, by rzeczy na pozór oczywiste wcale nie były oczywiste. Z jednej strony serwuje klientom fantazyjne propozycje do różnego rodzaju wnętrz, a z drugiej umożliwia ich modyfikację pod kątem własnych oczekiwań. Na stronie internetowej marki znajdziemy np. arcyciekawy konfigurator, który pozwoli samodzielnie stworzyć taki szynoprzewód do oświetlenia sufitowego, który idealnie wpisze się w nieforemne wnętrza o wielu zawijasach, wnękach czy wgłębieniach, w których nie dałoby się dopasować oświetlenia kupowanego w regularnej „gotowej” sprzedaży.

Poza ofertą do wnętrz domowych i biurowych, Nowodvorski poleca też szereg lamp ogrodowych o zaskakujących bryłach, które zmienią oblicze ogrodu o sto osiemdziesiąt stopni. Koniec nudy, klasyki i powtarzalności na rzecz ciekawych rozwiązań o urzekających walorach artystycznych i dekoracyjnych.