Oceanarium Kielce – dlaczego warto je odwiedzić?

Od lipca 2016 roku niedaleko Kielc działa zespół akwariów wielkoformatowych. Oceanarium Kielce to stała ekspozycja akwarystycznego sklepu licząca ponad 250 000 litrów. Jednak nie jest to jakiś tam zwykły sklep akwarystyczny. To tutaj znajdziemy rekiny, koralowce, jak i także aż osiem biotypów z całego naszego świata. Obiekt ten cały czas jest rozbudowywany oraz także wyposażany w kolejne akwaria oraz całkiem nowe ekspozycje. W skład całego obiektu wchodzi także Park Miniatur z atrakcjami świętokrzyskimi.

Gdzie znajdziemy to fantastyczne miejsce?

Kompleks Polana Świętokrzyska, w którego skład wchodzi Oceanarium Kielce jest położy w lesie, niedaleko ekspresowej drogi S7. Można się dostać do niego z kilku różnych stron. Jeśli będziemy jechać od strony Warszawy, to na rozwidleniu Barcza skręcić musimy w wojewódzką drogę 750. Następnie do miejscowości Chrusty kierujmy się informacyjnymi znakami o kompleksie. Jeśli jedziemy od strony Kielc, na rozwidleniu Kielce Północ będziemy musieli skręcić w kierunku samego Zagnańska. Z samych Kielc będzie najłatwiej dojechać Zagnańską, którą się musimy kierować cały czas prosto, aż do momentu pojawienia się informacyjnego znaku o konieczności skrętu.

Samochód możemy zostawić na parkingu, który jest bezpłatny. W ramach biletu zakupionego będzie nam towarzyszył przewodnik, który nam przybliży wszelkie informacje o organizmach, które się znajdują w akwariach. W biletowej kasie zakupić można łączony bilet, na zwiedzenie oceanarium oraz znajdującego się tutaj kompleksu Park Miniatur, gzie zostały przedstawione atrakcje świętokrzyskie.

Ocenarium Kielce i jego atrakcje

Oceanarium Kielce jest zespołem akwariów o objętości łącznej ponad 250 000 litrów wody. Mieści on w sobie ponad trzysta gatunków z całego świata. Zwiedzanie się rozpoczyna od samego biotopu Amazonii, który czasem podczas wizyty może być czyszczony. Wówczas mamy do czynienia z mętną wodą. Wówczas całości nie możemy podziwiać w pełnej okazałości. Następnie w programie wycieczki przechodzi się do akwarium niewielkiego, w którym pływają sobie piranie. Co ciekawe, piranie w rzeczywistości nie wyglądają już tak groźnie jakby się mogło nam wydawać. Poza tym piranie, które żyją w akwariach, w których karmione są regularnie nie są już takie agresywne, jak osobniki, które żyją na wolności. Nie umiałyby prawdopodobnie polować, gdyby do akwarium ich została wpuszczona inna ryba.

Na pewno będąc w Kielcach warto pokusić się o odwiedzenie tego miejsca. Nie będziemy żałować tej decyzji.