Oceanarium Kołobrzeg – genialna atrakcja turystyczna

Oceanarium Kołobrzeg to świetna turystyczna atrakcja nie tylko dla samych naszych dzieci, ale także dla osób dorosłych. Możemy tutaj podziwiać bogactwo świata podwodnego, który zachwyca swoją niebanalną różnorodnością.

Gdzie znajduje się ta atrakcja?

Oceanarium Kołobrzeg to jedno z dwóch oceanariów w Polsce (jest mniejsze od tego, które możemy podziwiać we Wrocławiu). Oceanarium to może się pochwalić jednym przenośnym akwarium. Wcześniej się ono mieściło między innymi w Krakowie, Warszawie, Szczecinie czy też Międzyzdrojach. Oceanarium w Kołobrzegu otwarte zostało pod adresem – Aleja I Armii Wojska Polskiego 6c, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie molo oraz deptaka.

Oceanarium Kołobrzeg i jego atrakcje

Budynek Oceanarium w Kołobrzegu jest budyniem dwupoziomowym. Na obydwu piętrach możemy oglądać okazy rzadkie roślin, jak i także zwierząt, które pochodzą z morskich ekosystemów. Nie możemy pominąć ekosystemów oceanicznych. W wodach oceanarium pływają płaszczki, mureny, rozgwiazdy, rogatnice, piranie, jak i także rafowe rekiny. Wśród tutaj prezentowanych gatunków również się znajdują bardzo ciekawe legwany.

Oceanarium w Kołobrzegu także organizuje bardzo dużo edukacyjnych zajęć dla dzieci oraz młodzieży. Zajęcia te są dostosowane do wieku grupy. Najmłodsze dzieci brać mogą udziału w licznych konkursach z nagrodami.

W Kołobrzegu wodne atrakcje się cieszą naprawdę szczególna popularnością. Oceanarium jest także wręcz genialnym planem nawet na dzień deszczowy.

W jakich godzinach jest otwarte Oceanarium w Kołobrzegu? Otwarte jest codziennie (od poniedziałku do niedzieli) w godzinach od 9.00 do 18.00.

Aby móc wejść na teren oceanarium należy wykupić bilet. Bilet normalny to koszt dwudziestu złotych. Z kolei za bilet ulgowy musimy zapłacić piętnaście złotych. Bilet ulgowy przysługuje emerytom, dzieciom, uczniom, jak i także studentom.

Zatem gdy spędzamy wakacje nad Bałtykiem i niestety nie mamy pogody to warto zwiedzić Oceanarium w Kołobrzegu. Warto także odwiedzić to miejsce nawet gdy pogoda jest cudowna. Wiadomo, że jest to miejsce, w którym będziemy się dobrze bawić. Miło tutaj spędzą czas nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe. Wiadomo doskonale, że w Polsce naturalnych raf koralowych nie możemy oglądać, zatem takie miejsca są na wagę złota. Szczególnie obecnie, gdy pandemia COVID-19 nie zwalnia tempa i cały czas nam utrudnia podróżowanie za granicę naszego kraju. Warto zatem poszukać dobrej alternatywy w naszym kraju. Takowych nie brakuje jak widać. Możemy się udać do Kołobrzegu.