Oceanarium Łeba – „Delfin House”

Nazwa Oceanarium Łeba to „Delfin House”. Oceanarium to powstało jako protest przeciwko zabujaniu każdego roku wielu tysięcy tychże wspaniałych ssaków i to na całym świecie. Jest to także protest przeciwko łapaniu oraz zabieraniu z naturalnego środowiska, a następnie trzymaniu w niewoli oraz tresowaniu ich w parkach rozrywki, co kończy się najczęściej śmiercią.

Naprawdę spora atrakcja

Oceanarium Łeba od momentu powstania stało się naprawdę wielką atrakcją dla wszystkich. Nie ma tutaj kompletnie znaczenia płeć czy też wiek. Prezentuje żywe okazy świata podwodnego w większości nawet dostępne dla płetwonurków. Każdego roku w Oceanarium starają się przedstawić nam kolejne ciekawe oraz drapieżne ryby takowe jak żarłacze, rekiny, mureny, piranie, skrzydlice, ryby „Krokodyl”, ogromne sumy z Ameryki Północnej, święte ryby Arowany czy też setki innych zwierząt, które zamieszkują tropikalne wody mórz, oceanów, rafy koralowe, jak i także ryby, które pochodzą z największych jezior oraz rzek słodkowodnych Azji, Afryki czy też obu Ameryk. Stworzenie warunków odpowiednich do życia tychże wspaniałych ryb oraz innych morskich zwierząt to naprawdę bardzo trudne zadanie, które wymaga przeogromnego poświęcenia, pokory czy też doświadczenia cierpliwości.

Oceanarium Łeba i jego program edukacyjny

W Oceanarium w Łebie prowadzonych jest wiele programów dla zorganizowanych grup. Jednym z nich jest program o nazwie „Mieszkańcy mórz i oceanów – ścieżka edukacyjna”. Organizowane są także spotkania z kapitanami statków, płetwonurkami, pokazy filmów i zdjęć, jak i także bardzo ciekawe prelekcje z wypraw płetwonurków.

Bardzo fajne jest również to, że oceanarium wspomaga działalność wielu instytucji, jak i także organizacji z całego Świata na rzecz ochrony całkowitej ssaków morskich takich jak foki, delfiny oraz inne ciekawe zwierzątka.

Wizytę w Oceanarium w Łebie możemy zarówno zaplanować podczas panującej gorszego pogody. Na pewno nie będziemy żałować wydanych pieniędzy na bilety. Co jak co, ale naprawdę będą to dobrze wydane pieniądze. Nasze dzieci wiele się nauczą. Co więcej nie tylko one. Także my, jako osoby dorosłe po raz pierwszy mamy do czynienia z niektórymi zwierzątkami oraz światem podwodnym. Robi on na nas ogromne wrażenie. Bilety nie są w wysokiej cenie. W związku z tym nie jest to w żadnym wypadku spory wydatek.

Oceanarium w Łebie jest naprawdę miejscem jednym z kilku w naszym kraju, które warto odwiedzić, aby móc przenieść się chociaż na chwilkę w egzotycznego regiony świata.