Oceanarium Międzyzdroje – czy warto je odwiedzić?

Wizyta nad Morzem Bałtyckim jest dla bardzo wielu osób marzeniem. Szczególnie jeśli chodzi o sezon wakacyjny. Plaża, a do tego bliskość morza to naprawdę coś niesamowitego. Jednak warto się nieco bardziej zagłębić w to wszystko, co możemy zwiedzić będąc na wypoczynku. Zdarza się czasem, że pogoda na zewnątrz nas nie rozpieszcza. W takiej sytuacji musimy zrezygnować z plażowania. Wówczas koniecznie postawmy na Oceanarium Międzyzdroje. Sprawdźmy zatem, co ma nam do zaoferowania?

Imponujący obiekt

Nowo powstałe Oceanarium Międzyzdroje jest naprawdę imponującym obiektem, który osiąga powierzchnię aż trzech tysięcy metrów kwadratowych. Co możemy w tym Oceanarium ciekawego znaleźć? Otóż są to wodne stworzenia z naprawdę najdalszych zakątków świat. Mieszkają one w zbiornikach wodnych od trzech tysięcy aż do osiemdziesięciu tysięcy litrów wody. Zaczynając od przeróżnych ryb, takich jak mureny, płaszczki, piranie, krewetki symbiotyczne, węgorze, ośmiornice, rekiny czy też skrzydlice, ale to jeszcze nie wszystko.

Jedną z atrakcji najciekawszych jest szesnastometrowy półtunel, który jest wypełniony rybami wręcz przepięknymi. Poza tym, nie brakuje tutaj pięknych koralowych raf. Robią na nas ogromne wrażenie. Co więcej – tutaj znajdziemy innego rodzaju atrakcje. Są to chociażby „touch pool”, w których dotknąć można żywe ryby, jak i także paludarium z japońskimi karpiami koi.

Oceanarium Międzyzdroje i atrakcje dla najmłodszych

Na najmłodszych milusińskich czekają niezwykle ciekawe atrakcje. O czym mowa? Na pewno jest to sala edukacyjna oraz multimedialna. To tutaj dzieci poprzez wspaniałą zabawę mogą się także uczyć. Kolejną atrakcją są bawialnie. Zabawa tutaj nie zna granic.

Przygotowana została także wystawa makiet rekinów. Jest skala jeden do jednego. Naprawdę to robi ogromnie wrażenie, szczególnie jeśli mowa o maluszkach. Czekają na nasze pociechy również monitory 4K, projekcje laserowe czy też technologie, które wykrywają ruch.

Ekspozycja wewnątrz tegoż oceanarium jest naprawdę niesamowicie ciekawa. Na potrzeby unikalnych wrażeń, podzielona została na kilka tematycznych stref. Każda z tychże podstref jest opisana dokładnie, stąd także możemy naprawdę się sporo dowiedzieć. Na przykład w sali o nazwie „Giganci Oceanów” znajdziemy chociażby prawdziwe rekinki młode.

Koniecznie wpadnijmy do tegoż miejsca, gdy tylko będziemy przejazdem czy też na wakacjach w Międzyzdrojach. Nasze dzieci na długo zapamiętają takowe „obcowanie” z wodnymi zwierzętami, a to wie, może i my zobaczymy coś, czego nie widzieliśmy jeszcze na żywo? Nadszedł czas na nasze odwiedziny w tymże cudownym miejscu.