Odmień swój ogród z wykorzystaniem Oranżerii Ogrodowej!

Marzy ci się by móc się zrelaksować w ogrodzie niezależnie od pogody czy nawet pory roku? Oranżeria ogrodowa to idealny sposób na dodatkową przestrzeń do odpoczynku, spotkań z rodziną i znajomymi, nawet w chłodne lub deszczowe dni. Coraz częściej oranżerie wykorzystuje się również jako inspirujące miejsce do pracy, zwłaszcza zdalnej, z widokiem na ogród. Sprawdzają się także jako dodatkowa zadaszona przestrzeń dla restauracji, czy też oryginalne fotograficzne atelier.

Z poniższego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest oranżeria ogrodowa?
  • Na co zwrócić uwagę wybierając oranżerię do ogrodu?
  • Gdzie szukać nowoczesnych oranżerii wykonanych z wysokogatunkowych materiałów? 

Co to jest oranżeria ogrodowa? 

Dawniej oranżerie ogrodowe wykorzystywano do upraw roślin egzotycznych, przede wszystkim pomarańczy i cytryn. To od tych owoców dzisiejsze oranżerie i pomarańczarnie zawdzięczają swoje nazwy. Tradycyjna oranżeria przyjmowała na ogół postać budynku parterowego – wolnostojącego lub połączonego z tarasem. Budynek oranżerii zazwyczaj był ogrzewany, co zapewniało odpowiednie warunki do uprawy cytrusów. Pomarańczarnie budowano jako budynki z dużą liczbą przeszkleń, zwłaszcza od strony południowej. Bardzo często posiadały one również szklany dach. Wnętrze oranżerii mieściło jedno większe lub kilka mniejszych pomieszczeń. Co istotne, pomarańczarnie nie służyły wyłącznie uprawie roślin. Korzystano z nich także jako miejsc spotkań towarzyskich i zabaw. 

Współczesna architektura ogrodowa powraca do koncepcji oranżerii jako dodatkowej przestrzeni do wypoczynku i rekreacji. Nowoczesne oranżerie powstają jako obiekty wolnostojące lub przydomowe. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i wykonaniu z wysokiej jakości materiałów, nowoczesne oranżerie możemy relatywnie łatwo i tanio ogrzać, zyskując przestrzeń do odpoczynku i relaksu, także w chłodniejsze dni. Współczesne oranżerie to budynki praktycznie w całości przeszklone. Dzięki temu będąc wewnątrz, możemy cieszyć oko zielenią ogrodu, błękitem nieba i pięknem otoczenia.

Oranżeria ogrodowa z firmy Szklarnie z Runowa

Na co zwrócić uwagę wybierając oranżerię do ogrodu? 

Wybór oranżerii do ogrodu to decyzja, od której zależeć będzie komfort naszego wypoczynku i wygląd ogrodu. Dlatego nie powinniśmy jej pozostawiać przypadkowi. Warto, aby konstrukcja oranżerii wpisywała się w styl zabudowy działki – tak samego domu, jak i pozostałych elementów małej architektury. W ten sposób uzyskamy harmonię, która będzie sprzyjała wyciszeniu i relaksowi. Estetyczna oranżeria może się stać centralnym elementem ogrodu, uatrakcyjnić go i dodać prestiżu. Można ją ustawić bezpośrednio na ziemi lub na twardym podłożu. 

Akcesoria: Jak wybrać wyposażenie oranżerii? 

Choć oranżeria to przestrzeń, która ma nam służyć przede wszystkim do odpoczynku, to wewnątrz jak najbardziej możemy również uprawiać egzotyczne rośliny. Projektując więc wnętrze naszej oranżerii, warto zwrócić uwagę na wydzielenie strefy wypoczynkowej i przestrzeni dla roślin. W zależności od ich gatunków, donice możemy ustawić bezpośrednio na podłodze oranżerii np. w sąsiedztwie naszego ulubionego fotela bujanego, lub umieścić wyżej – na półkach. Odpowiednio zaprojektowane półki zapewnią dużo przestrzeni dla roślin, jednocześnie pozwalając nam na praktycznie dowolną aranżację wnętrza oranżerii.
Oranżerię możemy wyposażyć w: dodatkowe drzwi i okna, automatyczne otwieracze okien, drewnianą podłogę z membraną, moskitierę, czy dekorację kalenicy.

Gdzie szukać nowoczesnych oranżerii wykonanych z wysokogatunkowych materiałów? 

Tam, gdzie liczy się wysoka jakość i precyzja, z powodzeniem sprawdza się marka Szklarnie z Runowa. Jako dostawca nowoczesnych rozwiązań do ogrodów oferujemy klientom zarówno szklarnie, jak i atrakcyjne oranżerie. Nasze produkty w pełni spełniają oczekiwania stawiane współczesnej architekturze użytkowej. Decyduje o tym design oraz przemyślany wybór materiałów konstrukcyjnych – szkła hartowanego i profili aluminiowych. Dzięki nim oferowane oranżerie są przyjazne dla środowiska naturalnego i przez długi czas zachowują swój nienaganny wygląd. Udzielamy na nie aż 12-letniej gwarancji.
Atrakcyjna estetyka i wysoka precyzja wykonania sprawiają, że nasze oranżerie to produkty klasy premium spełniające potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.
Wszystkie modele produkowane są w Belgii przez firmę ACD. To europejski lider, zdobywca wielu branżowych nagród, ceniony za innowacyjność, design i jakość produktów. Szklarnie i oranżerie ACD dostępne są w ponad 800 profesjonalnych punktach sprzedaży m.in. w Belgii, Francji, Holandii, Szwecji, Finlandii, Norwegii i w Niemczech, a od niedawna także w Polsce pod adresem: https://szklarniezrunowa.pl