Opakowanie po maśle gdzie wyrzucić – wszystko co powinniśmy wiedzieć o segregacji śmieci

O ile jednym z priorytetów w życiu każdego z nas powinno być ograniczenie wytwarzania w ogóle śmiecie, o tyle drugim tak samo ważnym, powinna być ich właściwa segregacja. Jak prawidłowo segregować? Opakowanie po maśle gdzie wyrzucić? To wszystko musimy wiedzieć.

Dlaczego segregacja jest taka ważna?

Czy wiesz, że Polak statystycznie produkuje rocznie około trzystu kilogramów śmieci? Jest to mniej więcej tyle, co trzy bardzo duże wanny pełne jabłek czy też około sześćset piłek do grania w koszykówkę.

Dzięki segregacji zdobyć możemy bardzo cenne wtórne surowce, a do ich przetworzenia się zużywa mniej energii niż do wytworzenia nowych surowców. Dzięki segregowaniu odpadów jest możliwy recykling sztucznych tworzyw, papieru, metalu, szkła oraz butelek plastikowych.

Nowe zasady segregacji, które zdecydowanie zmieniły podział z dokładnie trzech kontenerów na pięć, wydają się świetne. Jednak okazuje się, że to wszystko wcale nie jest takie proste. Mamy chociażby problem z tym, gdzie w naszym małym mieszkaniu pomieścić pięć koszy na śmieci. Do tego mamy wiele wątpliwości, na przykład opakowanie po maśle gdzie wyrzucić?

Opakowanie po maśle gdzie wyrzucić? Gdzie wyrzucić inne śmieci?

Warto na samym początku swojej przygody z segregacją oglądać chociażby filmiki, które są zamieszczane w sieci. Możemy tam poznać osoby, które nagrywają filmiki każdego dnia i towarzyszymy im właśnie w segregacji.

Nagle okazuje się, że w łazience kończy się nam żel pod prysznic (tworzywa sztuczne i metale), musimy go koniecznie dopisać do zakupowej listy. Z kolejnym krokiem widzimy zużytą maszynkę do golenia. Gdzie ją wyrzucić? Do jakiego pojemnika? Do pojemnika z odpadami zmieszanymi. Tak samo jak końcówkę szczoteczki elektrycznej czy też patyczki higieniczne.

Produkty, które wyrzucamy do kubłów ze śmieciami zmieszanymi znajdziemy także w kuchni. Do tego kubła należy wyrzucić również opakowanie po maśle. Na samym początku wszelkie zasady segregowania mogą się nam wydawać nieco skomplikowane. Co jak co, ale naprawdę nie ma w tym filozofii. Oczywiście początki bywają trudne. Jednak jest już bardzo dużo kampanii społecznych, które próbują nam pomóc. Co więcej wzrasta nasza świadomość i chcemy zrobić coś dobrego dla naszej planety. Dlatego właśnie coraz więcej osób chce się nauczyć segregacji poprawnej i to cieszy. Segregacji uczą się także dzieci w szkole. W związku z tym młode pokolenie jest już nauczonych podstawowych zasad. Jest to ogromny plus, który niebywale nas cieszy. Zapamiętajmy sobie to dokładnie.