Organizer do szuflad – nie tylko na kuchenne sztućce!

Większość z nas kojarzy organizery do szuflad jako te, w których w domu przechowuje się sztućce. Osobne przegródki na widelce, noże, łyżki i małe łyżeczki deserowe – to podstawa. Gdyby spytać pierwszą osobę z brzegu o taki organizer, to skojarzyłaby go właśnie z kuchnią i sztućcami, a to przecież tylko ułamek tego, co dzieje się dzisiaj w sklepach w obrębie praktycznych, szufladowych organizerów!

Wybieramy organizer do szuflad z różną zawartością

Organizer do szuflad jest dziś chyba jednym z najpopularniejszych i najbardziej praktycznych gadżetów, które w różnych pomieszczeniach ułatwiają zapanowanie nad bałaganem i wiecznym szukaniem czegoś, co przecież włożyliśmy do szuflady i dziwnym trafem nie możemy tam tego znaleźć.

Sypialnia. Większość z nas posiada w sypialni meble zawierające szuflady. Może to być komoda, albo zwykła szafka, w której przechowujemy bieliznę do spania czy skarpetki. Wygoda wrzucania do takiej szuflady różnych rzeczy, sprawia, że nierzadko trafiają tam części garderoby, które zupełnie nie powinny się tam znaleźć. I tu z pomocą przychodzą przegródkowe organizery, które pozwalają podzielić przestrzeń szuflady osobno na boksy większe np. na skarpetki, mniejsze np. na bieliznę czy węższe albo szersze, na piżamy, koszulki itd.

Pokój dziecięcy to kolejne miejsce niemal stworzone do wykorzystania organizerów szufladowych. Dziecko, które ma do dyspozycji taką podziałkę przestrzeni, dużo chętniej wkłada do odpowiednich przegródek swoje zabawki, klocki, ubrania czy flamastry. Zapewnienie mu organizera gwarantuje o wiele większe szanse na to, że maluch nie tylko utrzyma w swoim pokoju porządek, ale i nauczy się grzecznego odkładania rzeczy tam, gdzie być powinny.

Biuro lub domowy gabinet. Tu podziałki do szuflad są obowiązkowe – ułatwią pracę, pozwolą na jej lepszą organizację i sprawią, że w momencie, gdy będziemy czegoś potrzebować, znajdziemy to znacznie szybciej. Bez szukania w stosie bezładnie poskładanych papierów, bez denerwowania siebie, szefa czy klientów patrzących, jak miotamy się w poszukiwaniu korektora czy przezroczystej taśmy klejącej.

Salon – czy w tym miejscu potrzebne są jakiekolwiek organizery? Okazuje się, że tak! To właśnie w salonie, najczęściej w okolicy kina domowego gromadzimy dziesiątki rzeczy, których bezład może czasem doprowadzić do przysłowiowego szału. Płyty CD, DVD, gry na playstation czy xboxa, kable potrzebne „za chwilę” itd. Organizer wsunięty do szuflady pozwoli dla każdej z tych rzeczy znaleźć miejsce i podzielić je tak, by zawsze było wiadomo gdzie, co leży.

Podsumowując, kuchnia i sztućce leżące w osobnych przegródkach szufladowego organizera to tylko początek możliwości!