Oryginalna galeria zdjęć na ścianę – jak ją zaplanować?

Fotografie są jednym z najchętniej wybieranych motywów dekorowania ścian i to zarówno we wnętrzach domowych, jak i firmowych! Ciekawie zaplanowana i wykonana galeria takich zdjęć, może dodać przestrzeni nastrojowego klimatu, rodzinnego ciepła lub robić wrażenie znajdowania się w pomieszczeniu kogoś, kto odnosi liczne, godne uwagi sukcesy. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy zaplanować zupełnie różne galerie zdjęć do umieszczenia na ścianach.

Galeria zdjęć na ścianę – 4 pomysły na dobry plan i jego wykonanie

Żeby galeria zdjęć na ścianę prezentowała się nowocześnie i robiła dokładnie takie wrażenie, o jakie nam chodzi, zastanówmy się najpierw nad tym, co chcemy poprzez nią osiągnąć? Co ma pomyśleć osoba, która na nią spojrzy i jakie znaczenie będzie ona miała dla nas samych?

Po pierwsze: rodzinny klimat. Jeśli za cel obierzemy sobie stworzenie galerii ze zdjęć rodzinnych, pamiętajmy o ich chronologii i uzupełnianiu. Dobierzmy też do każdej z fotografii odpowiednie ramki: bardziej kolorowe tam, gdzie dzieci są młodsze, dekoracyjne w miarę ich dorastania, albo wykonane w takiej kolorystyce, która z pociechą kojarzy się najbardziej. Warto tu również wykorzystać tablice białe, czarne lub korkowe – jeśli nie chcemy każdego zdjęcia wieszać wprost na ścianie, można umieścić całe ich kolekcje na wybranej tablicy.

Po drugie: romantyczny nastrój. Żyjesz miłością i chcesz pokazać na ścianie ważne dla Ciebie chwile? Świetnie! Wykorzystaj ramki wieloformatowe, które dzięki umieszczaniu w nich zdjęć o różnych rozmiarach, stworzą na ścianie niesamowite efekty. Aby zachować klimat, postaw na ramki z dekoracyjnymi motywami: róż, biel, czerń, a do tego czerwień, to zestawy kolorystyczne, które zawsze kojarzą się z miłością i również na ścianie będą wyglądać pięknie.

Po trzecie: efekt sukcesu. To pomysł na galerię zdjęć prezentującą uchwycone na fotografiach wyróżnienia, medale, wspomnienia z ważnych chwil, w których otrzymywało się różnego rodzaju nagrody – nie tylko w życiu prywatnym, ale i w firmie. Doskonały pomysł na „ścianę chwały”.

Po czwarte: nostalgia za dzieciństwem. Ten rodzaj galerii jest szczególnie lubiany przez osoby starsze, które na ścianach wieszają sentymentalne zdjęcia sprzed lat, fotografie dziadków, pradziadków czy dalszej rodziny. Taka dekoracja może być również dobrą okazją do wspomnień. Najlepiej utrzymać ją w kolorach sepii, bieli, czerni ale i w szarościach.

Jeśli na początku planowania galerii zdjęć w domu lub w firmie, dobrze wybierzesz to, co taka dekoracja ma odzwierciedlać, znacznie łatwiej będzie Ci do tego dopasować konkretne rozwiązania. Cała reszta to już tylko dobra zabawa!