Parasole ogrodowe – jakie wybrać, aby zapewnić sobie optymalną ochronę przed słońcem?

Gorące miesiąca lata to najlepsza pora na to, aby zażywać relaksu na świeżym powietrzu. Dla wielu osób o doskonała okazja do opalania. Pamiętajmy jednak, że co za dużo, to niezdrowo. Ponadto nie zawsze opalanie jest możliwe, z czego doskonale zdają sobie sprawę ludzie mający delikatną, wrażliwą na ciepło i światło skórę.

Nie oznacza to jednak, że nie mogą one korzystać z pięknej pogody. Wystarczy parasol ogrodowy, aby stworzyć strefę chroniącą przed palącymi promieniami słońca. Doradzamy, jaki wybrać w celu zagwarantowania sobie pełnej wygody.

Bezpieczne lato dzięki parasolom

Słońce to ciepło, światło i… ryzyko poparzeń oraz udaru. Długotrwała ekspozycja na nie może prowadzić do nieprzyjemnych efektów, a nikt nie chce mieć przykrych wspomnień. Dlatego na tarasach, w przydomowych ogrodach oraz na terenach rekreacyjnych niezbędna będzie właściwa przed nim ochrona, czyli parasol. W sprzedaży znajdują się bardzo zróżnicowane parasole na ogród. Który z nich wybrać, aby mieć gwarancję pełnego komfortu?

Ogólnie możemy podzielić je pod względem konstrukcji na dwa rodzaje: z nogą centralną oraz boczną. Czym się różnią? Parasole na ogród mające nogę centralną są lżejsze, dlatego nie ma problemów ze zmianą ich położenia. Ponadto należy ustawić leżaki, krzesła czy stolikiwokół nich – dlatego średnica parasola powinna być dobrana tak, aby obejmował on ochroną wszystkie meble. Parasol boczny umożliwia postawienie leżaka, krzesła czy stolika bezpośrednio pod czaszą, co daje pewność, że obszar cienia całkowicie go pokryje.

Ponadto parasole możemy podzielić na prostokątne oraz okrągłe. Czy jest pomiędzy nimi jakaś praktyczna różnica? Jak najbardziej! Parasole prostokątne na ogród lub taras pozwalają na całkowite zacienienie wybranej przestrzeni, co przy okrągłych nie zawsze będzie możliwe.

Na co zwracać uwagę przy wyborze parasola?

Wybierając parasole na ogród zwróć uwagę na to, czy mają one regulację wysokości. To bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe będzie dostosowanie parametrów parasola do bieżących potrzeb. W przypadku parasoli z nóżką boczną istotny jest zakres pracy wysięgnika – powinien być na tyle długi, aby parasol obejmował swoim zasięgiem stojące leżaki na ogród lub inne meble ogrodowe, które chcemy trzymać w cieniu.

Osobną sprawę stanowią materiały wykonania parasola. Powinny być odporne na wszelkie oddziaływania atmosferyczne, a elementy metalowe – na korozję. Takie właśnie są parasole ogrodowe duże w sklepie Vokato. Wszystkie modele mają grube poszycia, odporne na oddziaływania atmosferyczne (w tym promieniowanie UV), a także części zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wilgoci, grzybów oraz pleśni.

Każdy parasol okrągły oraz parasol ogrodowy prostokątny dostępny na vokato.com to najwyższa jakość wykonania, dająca gwarancję użytkowania przez wiele sezonów. Czyli – solidna inwestycja na lata. A jeśli dopiero gromadzisz meble ogrodowe, warto dobrać do wybranego parasola także leżaki. Tym, bardziej, że każdyleżak ogrodowy plastikowy Vokato to wykonanie zapewniające pełen relaks i wygodę.

Przekonaj się o tym i już dzisiaj zobacz dostępną ofertę!