Plakaty do biura? Najciekawsze propozycje wydruków do gabinetu

Stworzenie przyjemnej aranżacji, która nie tylko sprzyja efektywnej pracy, ale też inspiruje to wyzwanie. Biuro, niezależnie czy domowe, prywatne, czy współdzielone, to przestrzeń, która wymaga szczególnego wystroju. Z jednej strony, wnętrze nie powinno nas nużyć, z drugiej natomiast, nie może nas rozpraszać. W poszukiwaniu designu, który budzi natchnienie i sprawia, że praca staje się przyjemniejsza, warto sprawdzić propozycje nowoczesnych plakatów. Sprawdź, jakie motywy sprawdzą się w Twoim biurze.

Plakat do biura na ścianę — jaki powinien być?

W zasadzie wzornictwo plakatów biurowych zależy od osobistego gustu, jednak na wstępie warto zastanowić się, kto będzie dany wydruk oglądał. Jeśli podejmujemy w biurze klientów, lepiej zrezygnować z motywów bajkowych oraz erotycznych. Dekoracja biura nie musi być całkowicie poważna — rysunki satyryczne czy wysublimowany humor obrazkowy to zwykle dobry wybór. Jednak to, czy taka propozycja będzie na miejscu może zależeć od prowadzonej działalności. Z pewnością artysta-grafik może pozwolić sobie na więcej swobody, niż przedstawiciel branży pogrzebowej. Nie oznacza to jednak, że biuro księgowe musi być ozdobione we wzory matematyczne. Najważniejszym czynnikiem przy wystroju przestrzeni roboczej jest dobre samopoczucie jej użytkowników.

Nowoczesne plakaty do biura — najlepiej w zestawie

W przypadku dużych przestrzeni biurowych, jak i prywatnych gabinetów z biurkiem umieszczonym w centralnym punkcie, warto zdecydować się na wydruki w zestawie. Zawieszone na wzór tryptyków, zawsze będą robiły wielkie wrażenie. Co więcej, plakaty do biura występujące w kompletach są dopasowane do siebie pod względem estetycznym. Dzięki temu bez problemu stworzysz harmonijny wystrój.

Najciekawsze propozycje plakatów do gabinetu

Obok niektórych ponadczasowych projektów nie da się przejść obojętnie. Oto kilka propozycji gustownych zestawów, które sprawdzą się w zasadzie w każdym typie biura. Poniższe wzory dostępne są w ofercie sklepu Galeria Plakatu. Sprawdź, czy któryś z motywów przewodnich to idealny wybór dla Ciebie.

Do biura kobiety sukcesu

Jak zaaranżować biuro, aby prezentowało się zarówno kobieco, jak i profesjonalnie? Postaw na klimatyczne grafiki ze znaną, meksykańską malarką. Frida Kahlo zasłynęła z wyjątkowych autoportretów, pełnych estetycznych odwołań do jej rodzimej kultury. Plakat do gabinetu z jej charakterystycznym wizerunkiem to nietuzinkowy wybór, który z pewnością doda wnętrzu charakteru. Innym, równie ciekawym rozwiązaniem mogą być wydruki z dziełami tajemniczego artysty ulicznego — Banksy’ego Monochromatyczne murale sprawdzą się szczególnie dobrze we wnętrzach utrzymanych w jasnych, stonowanych kolorach.  

Dla miłośnika klasyki

Klasyka jest zawsze w dobrym guście — jeśli zgadzasz się z tym stwierdzeniem, postaw na plakaty z dziełami Gustava Klimta lub Claude’a Moneta. Nastrojowe dzieła światowej sławy artystów wniosą do pomieszczenia artystycznego ducha i dopełnią je nieprzeciętną paletą barw. W tej roli świetnie sprawdzą się również wydruki obrazów Vincenta Van Gogha.

Do gabinetu melomana

Jeśli prywatnie jesteś miłośnikiem muzyki, warto pochwalić się tym również na ścianach gabinetu. Nastrojowe plakaty z okładkami płyt i z grafikami promującymi niezapomniane koncerty Pink Floyd to idealny wybór do nowoczesnego biura. Jeśli jednak preferujesz styl vintage, postaw na grafiki zaprojektowane na zlecenie wielkich kabaretów muzycznych takich jak Le Chat Noir. Ta XIX-wieczna bohema artystyczna do dziś stanowi historyczną wizytówkę Paryża. Zamów jakościowe wydruki w ramach i odmień wnętrze swojego gabinetu.