Płytki ceramiczne z metalicznym błyskiem – jak zaaranżować je w łazience?

Jeśli chcesz urządzić łazienkę, która będzie przyciągała uwagę swoim luksusowym wyglądem, postaw na płytki z metalicznym błyskiem. Teraz można znaleźć je w kolekcjach wielu producentów. Jak je wykorzystać, by wnętrze prezentowało się elegancko?

W jakiej łazience sprawdzą się płytki z metalicznym połyskiem?

Metaliczne płytki ceramiczne wyróżniają się efektownym połyskiem charakterystycznym dla metalu. W kolekcjach marek można znaleźć je w różnych kolorach – złotym, srebrnym, miedzianym. Również mogą mieć one różne kształty i wymiary – dostępne są jako płytki heksagonalne. Na uwagę zasługują też metaliczne mozaiki i płytki strukturalne.

Takie płytki ceramiczne najlepiej nadają się od wykorzystania w łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym oraz glamour, głównie w ciemniejszych barwach, ponieważ to właśnie wtedy można w pełni docenić ich niezwykły blask.

Ze względu na efekt połysku takie płytki ceramiczne będą również bardzo dobrym wyborem do małych łazienek, ponieważ mogą one wtedy powiększyć je optycznie.

Gdzie kupić metaliczne płytki do łazienki?

Płytki metaliczne są obecnie dostępne w kolekcjach wielu marek, szczególnie tych zagranicznych – włoskich, hiszpańskich.

Warto sprawdzić przede wszystkim oferowane przez hiszpańską firmę Venis płytki ceramiczne. Płytki Venis CerDesign w kolekcji Prisma to jedne z najpopularniejszych płytek z połyskiem metalicznym, które wyróżniają się efektownym dekorem 3D. Można zakupić je w dwóch wariantach kolorystycznych – srebrnym oraz miedzianym.

Jak zaaranżować płytki metaliczne w łazience?

Gdy zamierzamy wprowadzić do łazienki płytki metaliczne, najlepiej wykorzystać je na ograniczonej przestrzeni, aby nie przytłoczyły one całego wnętrza.

Najczęściej takie płytki łazienkowe są układane na jednej ze ścian, na przykład przy umywalkach lub przy prysznicu. Również można wykorzystać je w formie dekoracyjnego pasa pionowego albo poziomego w pomieszczeniu. Interesujący efekt uzyskamy także wtedy, gdy płytki zostaną ułożone na zabudowie stelaża do WC.

Metaliczne płytki efektownie wyglądają z płytami w neutralnych odcieniach. Można łączyć je z tymi ciemniejszymi lub jaśniejszymi, przy czym wtedy, gdy chcemy uzyskać efekt luksusowej łazienki, warto uwzględnić kolory ciemniejsze, na przykład jak czerń, antracyt, kolor ciemnozielony w butelkowym odcieniu czy granatowy, turkusowy czy ciemnobeżowy.

Płytki metaliczne do łazienki mogą być zatem świetnym wyborem wtedy, gdy chcemy nadać wnętrzu niebanalny wygląd. Pozwalają one na rozświetlenie przestrzeni metalicznym blaskiem, nawiązującym do biżuterii, aby w ten sposób stworzyć przestrzeń ekskluzywną, prestiżową.