Płytki lustrzane w domach

Jeszcze do niedawna płytki lustrzane kojarzone były z miejscami publicznymi, gdzie klasa, charakter i trwałość grają pierwsze skrzypce. Obecnie coraz więcej architektów decyduje się na zastosowanie takiego rozwiązania w swoich najdoskonalszych projektach. Taki sposób dekoracji ścian wygląda nie tylko niezwykle efektownie, ale też jest w pełni przystosowany na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych czynników. Wszędzie tam, gdzie panuje wilgoć, ciepło możesz z powodzeniem zamontować ten rodzaj płytek. Czemu są takie niezwykłe i co tak w zasadzie wyróżnia je na rynku? Przekonajmy się wspólnie! 

Płytki lustrzane  sposobem na optyczne zwiększenie pomieszczenia 

Gładka tafla kafelków lustrzanych pozwala na znaczne zwiększenie pomieszczenia, dlatego też warto zastosować to rozwiązanie w niewielkich kuchniach, czy też łazienkach. Ich odporna na szorowanie i ścieranie powierzchnia pozwala na utrzymanie w całym pomieszczeniu niezwykłej czystości, a estetyczne i solidne wykończenie gwarantuje trwałość na wiele długich lat. 

Szeroka gama kolorów oraz rozmiarów pozwala każdemu z nas znaleźć dokładnie to, co jest nam niezbędne. Stworzenie estetycznej aranżacji z wykorzystaniem płytek lustrzanych jest proste i szybkie. Montaż nowych ozdób nie różni się zbytnio od tradycyjnego układania płytek, efekt końcowy powala na kolana. 

Lustra bez skaz 

Płytki lustrzane powstają dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, która wymaga od producentów zastosowania podwójnej powłoki. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy efektu zniekształceń, krzywizn, a także wypukłości. Płytki wykonane z najwyższej jakości materiałów nie mają tendencji do korozji i mogą z powodzeniem służyć nam przez bardzo długi czas. Efektowne kształty pozwalają na realne stworzenie nietuzinkowych kompozycji. Możliwość łatwego przycinania umożliwia perfekcyjne dopasowanie rozmiaru płytki do wyznaczonej powierzchni. 

Gdzie najlepiej umieścić płytki lustrzane? 

To estetyczne rozwiązanie znajdzie uznanie niemal w każdym pomieszczeniu. w niewielkich domach warto umieścić płytki lustrzane w wiatrołapie, salonie, łazience, a także nad szafkami kuchennymi. Odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także niekorzystne czynniki gwarantuje solidność. Tym ciekawym elementom wyposażenia nie straszne wysokie temperatury, ani wilgotność, więc jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem prywatnej sauny bądź basenu to i tam możesz wprowadzić odrobinę klasy, elegancji i szyku. Wybierz swój wymarzony kształt i zmień zwykłą ścianę w domu w niezwykłe lustro, które onieśmieli każdego!