Podłoga żywiczna w Twoim domu – czy to możliwe?

Z całą pewnością widziałeś ją już nie jeden raz, ale nigdy nie przykuwałeś do niej większej uwagi. Myślałeś kiedykolwiek nad tym dlaczego podłogi w centrach handlowych, urzędach, czy innych miejscach, w których każdego dnia przebywa szerokie grono ludzi, zachowują świetny wygląd i trwałość, a domowe posadzki szybko ulegają zniszczeniu? Odpowiedź jest prosta! W wielu publicznych miejscach zastosowano podłogę żywiczą, która jest zdecydowanie bardziej odporna na działanie czasu i uszkodzenia mechaniczne. Pragniesz zastosować takie rozwiązanie w swoim nowoczesnym domu? Przekonaj się dlaczego warto! 

Podłoga żywiczna z żywicy epoksydowej 

Żywica epoksydowa z roku na rok zyskuje na popularności. Najczęściej wykorzystuje się ją do tworzenia nietuzinkowych stołów, donic, podstawek, a nawet biżuterii! Jej oddani fani doskonale znają jej niezwykłe właściwości i stale poszukują innych, ciekawych zastosowań. Jedną z lepszych propozycji wykorzystania tego materiału jest stworzenie podłogi, pokrytej żywicą epoksydową. 

Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie trwałego efektu, utrzymującego się przez wiele lat! Podłoga żywiczna nie tylko kusi niezwykle estetycznym wyglądem, ale przede wszystkim odpornością na wysokie wahania temperatur, silne ścieranie, uderzenia, szorowanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki możliwości łatwego utrzymania czystości żywica epoksydowa na podłodze jest niezwykle często wykorzystywana w łazienkach, kuchniach, halach produkcyjnych, a także w magazynach, przeznaczonych do przechowywania żywności. 

Podłoga żywiczna w Twoim domu! 

Szeroka paleta barw pozwala na wybranie najlepszego koloru, który idealnie dopełni całą aranżację. Na rynku znajdziesz ofertę wielu firm, które oferują wykonywanie podłogi z żywicy epoksydowej, jeśli jednak masz w sobie odrobinę motywacji, to z powodzeniem wykonasz taką pracę samodzielnie! 

Swoją pracę nad żywiczną posadzką powinieneś zacząć od zagruntowania podłogi niewielką ilością żywicy. Zmieszaj ją i utwardzacz w stosunku 2 do 1, a następnie rozprowadź przygotowaną substancję za pomocą wałka lub ściągaczki po całej powierzchni. Następnie pozostaw zagruntowaną podłogę na 20 godzin, aby mogła całkowicie wyschnąć. Po tym czasie powtórz czynność z mieszaniną, przygotowaną w dokładnie takich samych proporcjach. Ostateczne schnięcie powinno trwać około 24 godziny. Po ich upływie Twoja nowa podłoga jest twarda jak kamień i gotowa do użytkowania. 

Jeśli pragniesz, aby nowe wnętrze zyskało ciekawy kolor to powinieneś pamiętać o dodaniu wybranego barwika do obu mieszanek!