Pokoje glamour – czym się wyróżniają?

Niewątpliwie styl glamour to jeden z najpopularniejszych stylów w aranżacjach wnętrz. Pokoje glamour są pełne blasku, elegancji, szyku oraz luksusu. Tenże wystrój jest jednym ze sposobów wymarzonych na urządzenie mieszkania. Dla małej grupy osób jest to synonim przesadnego przepychu oraz kiczu. Co on oznacza właściwie? Przekonajmy się czym wyróżnia się ten styl aranżowania wnętrz.

Jaka jest historia stylu glamour?

Glamour oznacza urok, czar, spelndor, blask czy też przepych. Jednak tak naprawdę tłumaczenie nie oddaje tego określenia w pełni. Można śmiało powiedzieć, że jest to jednocześnie nazwa stylu, jak i także całe idei. Bardzo ważny tutaj jest efekt, który budzi fascynację, bogactwo oraz przyciąga znacznie uwagę. Jest jednak także nieco odrealniony, tajemniczy oraz inny niż rzeczywistość nas otaczająca.

Symbole stylu glamour są gwiazdy Hollywood lat czterdziestych, jak i także pięćdziesiątych. Przykładem może być Audrey Hepburn czy też Grace Kelly. Były zawsze wręcz perfekcyjnie wystylizowane w pięknych sukniach wieczorowych od najlepszych projektantów światowych.

Cechy główne stylu glamour

Pokoje glamour w zasadzie są niejednoznaczne. Jednak na pewno możemy wyróżnić najpopularniejsze cechy stylu glamour. Na pewno są to pikowane, masywne oraz zdobione meble z epoki baroku, a do tego wygodne, obszerne kanapy, skórzane krzesła, fotele pokaźnych rozmiarów, błyszczące tkaniny, kryształowe żyrandole, ozdobne lampy, lustra oraz obrazy w tamach bogato rzeźbionych.

Jeśli chodzi o kolorystykę to dominuje tutaj kolorystyka raczej z palety różów i fioletów. Pięknie się także prezentują intensywne turkusy oraz purpury. Przepięknie także wygląda połączenie czerni z bielą. Bardzo ważny jest blask oraz świetlistość w dodatkach oraz wzory wyraziste tapet. Czy takowa aranżacja wnętrz może rzeczywiście być funkcjonalna? Czy można uniknąć kiczu? Jak najbardziej tak. Styl ten daje płynne wyjątkowo oraz elektryczne wszelkie możliwości. Bazując jedynie na co po niektórych elementach stylu glamour mamy możliwość stworzyć nie tylko przytulnego oraz eleganckiego wnętrza, a do tego także nowoczesnego.

Jednym z pomysłów jest połączenie fioletu ścian z bardzo masywnymi starymi meblami. Aby móc uniknąć efektu mrocznego, wystarczy postawić na grę światłem oraz dołączyć troszkę połysku. Do tego idealne będą patery, lampy, bibeloty, świeczniki, lustra w ramach błyszczących, a do tego w głównej roli żyrandol kryształowy, który będzie pięknie odbijał światło we wnętrzu. Na pewno pokochamy ten styl, a w pokoju w tym stylu będzie nam się cudownie wypoczywało.