Pompa do napełniania instalacji – jaka sprawdzi się najlepiej?

Systemy instalacji grzewczej wymagają regularnej kontroli i serwisowania. Często mogą bowiem pojawić się problemy np. z drożnością przepływu. Aby szybko wyczyścić system grzewczy, należy zaopatrzyć się w pompę do napełniania i odkamieniania instalacji. Jaka sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy.

Pompa do napełniania instalacji PROF-05 Kammak

Jeśli szukasz wysokiej jakości pompy do napełniania i odpowietrzania instalacji, doskonałym wyborem jest np. model PROF-05 Kammak. Wyróżnia się ona przede wszystkim dużym przepływem, który wynosi aż 60 l/min. Ponadto ma ona wysoką moc silnika – 750 W, który wbrew pozorom pracuje bardzo cicho i jest bezawaryjny. Pozwala to na szybkie napełnianie i efektywne odpowietrzanie instalacji. Model PROF-05 cechuje pojemność zbiornika 35 l oraz wysokość podnoszenia wynosząca 75 m.

Pompa do napełniania i odkamieniania instalacji PROF-03 DUAL ACID Kammak

Zastanawiasz się, jaka jeszcze pompa do napełniania instalacji i jej odkamieniania sprawdzi się najlepiej? Doskonałym wyborem jest np. model PROF-03 DUAL ACID Kammak. Urządzenie znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://techcenter.pl/pl/c/Pompy-do-plukania%2C-napelniania-i-odkamieniania/21. Pompa ta skutecznie odwapnia systemy grzewcze i pomaga usunąć szlam, korozję i resztki kamienia. Dzięki niej szybko uporasz się z problemami z przepływem oraz hałasem instalacji. Skuteczne czyszczenie ma miejsce już za pierwszym razem. Warto wiedzieć, że urządzenie posiada praktyczny uchwyt oraz koła, które ułatwiają jego transport. Wbudowana grzałka stwarza możliwość podgrzania cieczy użytkowej aż do 50°C. Co ważne, większość zanieczyszczeń zostaje wyłapana za pomocą filtra 70 μm, m.in. wióry, lut, czy też piasek. Na uwagę zasługuje również fakt, iż pompa ma nawrotnik przepływu, który umożliwia zmianę kierunku usuwania osadów. Istotne jest też to, iż pompę cechuje kwasoodporność, więc może mieć kontakt z różnymi rodzajami cieczy. Szybkie napełnianie i płukanie zamkniętych systemów gwarantuje natomiast duży przepływ, wynoszący aż 60 l/min. Silnik o mocy 650W pozwala osiągnąć ciśnienie max. 3,8 bara. Warto także mieć świadomość, że ciśnienie cieczy jest stale kontrolowane, dzięki czemu od razu usuwane są ewentualne zatory. 

Bez wątpienia pompy do napełniania instalacji są niezwykle przydatnymi urządzeniami. Warto zdecydować się na któryś z powyższych modeli, ponieważ są one bardzo wydajne i wytrzymałe. Z pewnością nie pożałujesz tego zakupu.