Pomysł na relaks w ogrodzie – fotel wiszący castorama

W poszukiwaniu oryginalnego pomysłu na wypoczynek w ogrodzie, coraz więcej osób szuka już nie tylko ogrodowych huśtawek czy hamaków, ale i wiszących foteli. Możliwość zanurzenia się w takim fotelu i swobodnego czytania w nim książki, a do tego odczuwalny i kojący nerwy efekt bujania – to coś, co zdecydowanie nam się podoba. W odróżnieniu od klasycznej huśtawki, fotel taki zajmuje mniej miejsca, a jego elegancki wygląd cieszy oko!

Fotel wiszący castorama – jak dobrać do ogrodu?

Obecnie w sklepach z akcesoriami do ogrodów można znaleźć wiele różnych modeli wiszących foteli. Niektóre z nich podwieszane są bezpośrednio do sztywnej powierzchni nad nimi, jak np. do dachu tarasu czy gałęzi drzewa, a inne posiadają specjalne konstrukcje, które wystarczy złożyć i już można z takiego fotela korzystać. Z racji na wygodę i prostotę przestawienia takiego fotela w dowolne miejsce, o wiele więcej osób wybiera dziś tę drugą opcję. Przykładowy fotel wiszący castorama to właśnie propozycja, która oparta jest na masywnym statywie o fantazyjnie wyprofilowanej nodze, na której szczycie, do specjalnego łańcucha montuje się fotel. Jego odczepienie od konstrukcji trwa ledwie chwilę, a następnie można całość (część siedzącą i statyw) bezproblemowo przenieść w inne miejsce.

Takie rozwiązanie pozwala na komfort wypoczynku w ogrodzie bez względu na pogodę. W upały można ustawić fotel pod drzewem, ciesząc się przyjemnym cieniem, a w czasie zachmurzenia, wsunąć go np. pod zadaszenie, które dodatkowo chronić nas będzie przed wiatrem czy mżawką.

Co ważne, aby dobrać fotel wiszący do ogrodu nie trzeba patrzeć tylko na to, czy jest on montowany do drzewa czy funkcjonuje jako samodzielna jednostka. Istotnym czynnikiem, na który zwracamy uwagę jest także jego design. Wielbiciele maksymalnych uproszczeń i ograniczenia zdobień, znajdą dla siebie fotele np. wykonane z materiałów zbliżonych do wikliny, a także z rattanu czy technorattanu. Uniwersalnie pasują one do każdej ogrodowej stylizacji. W sklepach są również fotele eleganckie, jak w Castoramie: z białym, wygodnym siedziskiem, srebrzystymi kloszem, którego wnętrze można wyłożyć ciepłym kocem, ale i fotele w kształcie do złudzenia przypominającym kokon.

Większość kolorystycznych wariacji takich foteli to mieszanka kolorów naturalnych, dobrze wpisujących się w wygląd przydomowego ogrodu. Biel w różnych odcieniach, barwy khaki, kolory drewna, szarości i brązu. Osobno można do nich dokupić kolorowe poduszki, oczywiście jeśli nabierzemy ochotę na relaks w otoczeniu soczystych, może nawet jaskrawych barw.