Porcelanowe filiżanki do kawy – hit czy kit?

Lubisz małą czarną i chwile, które spędzasz na parzeniu napoju oraz jego spożywaniu są dla Ciebie prawdziwą przyjemnością? W takim razie powinieneś zadbać nie tylko o smak samego napoju, ale też jego prezencję. Do serwowania kawy popularnym wyborem są porcelanowe filiżanki, choć trzeba przyznać, że nie zawsze spełniają one swoją rolę. Poznaj ich wady i zalety i zdecyduj, czy warto kupić właśnie taki komplet.

Filiżanki porcelanowe na co dzień czy od święta?

Niektórzy piją kawę, bo potrzebują zastrzyku energii. Inni, bo czerpią przyjemność z tej krótkiej chwili dla siebie. W zależności od tego, jaki masz powód, żeby pić kawę, potrzebujesz odpowiedniego naczynia do serwowania napoju. W małej filiżance zmieści się go znacznie mniej niż w dużym kubku, więc o poranku wybór jest oczywisty. W ciągu dnia, kiedy chcesz udać się na przerwę w pracy czy zapraszasz przyjaciółkę na podwieczorek, mała filiżanka będzie doskonała. Pięknie się prezentuje, a przy tym pasuje do spodeczków, na których podawane są ciastka.

Zalety filiżanek z porcelany

Choć porcelana wydaje nam się krucha i delikatna, to w istocie jest materiałem zasługującym na uznanie. Cechuje się przede wszystkim wysoką odpornością na temperaturę, więc zalewanie ziaren kawy wrzątkiem nie spowoduje pękania ścianek filiżanki. Co istotne, porcelana nie ma tendencji do przebarwiania się, więc nawet po wielokrotnym, intensywnym użytkowaniu pozostaje śnieżnobiała.

Warto zaznaczyć, że najtrwalsze są filiżanki do kawy z polskich fabryk. Jeżeli pokusisz się na chińską podróbkę, możesz się rozczarować. Natomiast rzemieślnicza jakość, jaką od lat prezentuje Ćmielów czy Chodzież, zasługuje na Twoje pełne zaufanie.

Wyrafinowany smak i aromat kawy

Co do porcelany, użytkownicy mogą mieć 100-procentową pewność, że surowiec ten jest naturalny, bezpieczny i absolutnie nie zmienia smaku, zapachu ani wyglądu kawy. To bardzo ważne dla osób, którym zależy nie tylko na wyglądzie, ale też jakości naczyń kuchennych. Porcelana jest w pełni dopuszczona do kontaktu z żywnością, co potwierdzają atesty i certyfikaty.

Utrzymanie porcelany w czystości

Niektóre elementy porcelanowej zastawy można myć w zmywarce, jednak wiele jest takich, które trzeba czyścić ręcznie. Dotyczy to na pewno filiżanek ręcznie zdobionych oraz z detalami złotymi czy srebrnymi. Na pewno w kwestii mycia i pielęgnowania kompletu, warto podążać za wskazówkami producenta.

Ponadczasowy design

Porcelanowe filiżanki do kawy mają ponadczasowy design i styl, którego nie da się podrobić. W każdym domu powinien znajdować się przynajmniej jeden zestaw składający się z filiżanek, spodków, dzbanuszka i łyżeczek. Jeżeli wiesz, że bliska Ci osoba nie dysponuje jeszcze takim kompletem, możesz zrobić jej wspaniały prezent!

Filiżanki do kawy to doskonały pomysł na elegancki upominek. Szczególnie te, które są pakowane w dekoracyjne, sztywne pudełka z kokardkami. Wyglądają doskonale i są gotowe do wręczenia.