Poznajmy skuteczne sposoby jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Czy masz problem z gołębiami, które siadają na parapecie czy też na balkonie? Jeśli chcesz uniknąć nie tylko hałasu, brudu oraz niebezpiecznych chorób, to koniecznie znajdźmy odpowiedź na pytanie jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Gołębie na balkonie

Musimy wiedzieć, że gołębie przenoszą bardzo wiele groźnych chorób dla człowieka. Niebezpieczne są także wirusy, które się znajdują w odchodach, a gniazda są zazwyczaj pełne larw oraz insektów. Dlatego też musimy zadbać o swoje zdrowie oraz nie doprowadzić do kontaktu z gołębiami. Gdy sobie upodobają nasz balkon czy też parapet to musimy się ich po prostu pozbyć. Zatem jak odstraszyć gołębie z balkonu? Poniżej przedstawimy kilka sposobów najpopularniejszych na walkę z gołębiami uporczywymi.

Kilka sprawdzonych sposobów

Na samym początku zaznaczamy, aby gołębi nie dokarmiać. Dokarmiane gołębie się staną leniwe oraz nie będą szukały samodzielnie pokarmu. Bowiem przyzwyczajają się do miejsca, w którym jest rozrzucany chleb oraz o wiele trudniej się jest ich pozbyć. Poza tym chleb dla ptaków nie jest zbyt zdrowym pożywieniem.

Wiele osób także zastanawia się jak się pozbyć gniazda gołębi wykonanego na naszym balkonie? Gdy tylko zauważamy, że przylatują do nas gołębie i rozpoczynaj budowę gniazda, to należy możliwie najszybciej je usuwać, aby w nim nie zdążyły złożyć jajek. W naszym kraju gołębie są pod gatunkową ochroną, a więc nie wolno nam ich w żadnym wypadku zabijać.

Dobrym sposobem jest także siatka na balkonie. Nie jest ona może za bardzo estetyczna, ale z drugiej strony jest to sprawdzony sposób na czysty balkon. Siatkę do montażu samodzielnego kupić możemy w zasadzie w każdym markecie budowlanym oraz także w sklepach internetowych. Montuje się ją tak, aby przylegała szczelnie do ścian, podłogi balkonu oraz sufitu. Gołębie mogą znaleźć każdą szczelinę i nasz balkon odwiedzić pomimo pełnego zabezpieczenia.

Wiele okien, balkonów czy też tarasów posiada konstrukcję nietypową. Towarzyszące wyposażenie takie jak wiszące donice, poręcze czy też wystające gzymsy sprawiają, że montaż jest niejednokrotnie niebezpieczny oraz stwarza jakby nie było ryzyko upadku z dużej wysokości. W takowych przypadkach powierzyć warto montaż specjalnej siatki profesjonalistom.

Ostatnim sposobem jest zamontowania na balustradzie wiatraczków dziecięcych. Najlepsze są te, które są kolorowe oraz hałasujące. Na pewno nam się uda pozbyć gołębi, które niejednokrotnie spędzają nam sen z powiek. Podejmijmy tę nierówną walkę i pozbądźmy się gołębi z naszego balkonu.