Praktyczne i stylowe siedzisko do przedpokoju

Trudno dziś wyobrazić sobie praktyczny przedpokój bez miejsca, w którym można byłoby przysiąść, żeby wygodnie wsunąć buty, odpocząć po wejściu na dziesiąte piętro, czy zwyczajnie złapać chwilę oddechu zanim zdejmie się ubranie i wejdzie do mieszkania. Dawniej w przedpokojach stało po prostu krzesło, które można było do tego celu wykorzystać, ale dziś, kiedy chcemy, żeby również ta przestrzeń wyglądała stylowo, warto rozejrzeć się za czymś innym. Co może zastąpić zwykłe, drewniane krzesło i sprawić, że przedpokój nabierze nowego wyrazu, a rola siedziska będzie zachowana?

Siedzisko do przedpokoju w różnych wariacjach

Zamiast klasycznego krzesła, który może zaburzać styl aranżacji przedpokoju i zwyczajnie zajmować w nim za dużo miejsca, warto rozważyć coś z działu siedzisko do przedpokoju. Ta meblowa kategoria rozwija się ostatnio w Polsce bardzo mocno, a projektanci mebli zauważyli, że w interesujący sposób można zastąpić takie krzesło siedziskiem posiadającym również mnóstwo innych funkcji!

Pufy z dodatkowym wnętrzem do przechowywania różności

  • Siedziska nowoczesne – u góry ławka, często wyściełana pianką dla wygody siedzenia, a u dołu półki na obuwie. Praktyczne połączenie chwili na odpoczynek i lepszą „pakowność” mebla.
  • Szafki na buty z dodatkowym miejscem do siedzenia. Klasyczne szafki wzbogacono o komfortowe poduszki, wzmocniono ich wytrzymałość i stworzono w ten sposób unikatowe siedziska, będące dodatkiem do prawdziwej funkcji tego mebla czyli przechowywania obuwia.
  • Skrzynie na różności – masywne lub wizualnie lekkie, ale wytrzymałe. Z górną powierzchnią dosłownie zaanektowaną na siedzisko. Co ciekawe, w wielu przypadkach siedzisko to jest zdejmowane w całości, tak, że można je schować za skrzynię i otworzyć ją do pełnej szerokości.
  • Siedziska na stylowych nóżkach – często inspirowane ludwikowską fantazją w aranżacji wnętrz. Nie zawierają one wprawdzie miejsca na buty czy drobiazgi, ale idealnie wpisują się w elegancki styl przedpokoju i pozwalają na ultra komfortowe miejsce do siedzenia.
  • Okrągłe, tapicerowane siedziska a’la pufy – niebędące jednak klasycznymi pufami. To bardziej małe dzieła sztuki, które można wygodnie przestawiać z miejsca na miejsce i w przypadku większej liczby gości, wykorzystać je także jako dodatkowe miejsca do siedzenia w salonie.

Wśród wielu możliwości na zakup siedzisk przeznaczonych do przedpokoju, można również znaleźć firmy, które projektują i produkują absolutnie unikatowe siedziska – ściśle wg pomysłu właściciela mieszkania. To już pomysł na mocno spersonalizowany mebel!