Praktyczny dom w zielistkach

Projekt domu w zielistkach zasługuje na szczególną uwagę niewielkich rodzin, planujących rozpocząć wspólne życie w niewielkim gniazdku, w którym wszystko jest na swoim miejscu. Jego główną zaletą jest niski koszt budowy, który z całą pewnością przypadnie do gustu młodym ludziom. Nowoczesne wykończenie i funkcjonalny układ pomieszczeń wewnątrz bryły pozwalają na realne zastosowanie najlepszych rozwiązań, które spodobają się całej rodzinie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym projekcie? Nie ma problemu! 

Czym jest dom w zielistkach i dlaczego warto się na niego zdecydować? 

Prosta bryła całego domu pozwala na zminimalizowanie kosztów budowy, a dwuspadowy dach umożliwia stworzenie praktycznego i komfortowego poddasza. Ponadto ustawiając całą konstrukcję na nowej działce mamy realną szansę zaplanowania instalacji paneli fotowoltaicznych, które przy tej inwestycji mogą posłużyć jako sposób na ogrzanie wody, dogrzanie pomieszczeń, a także zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. 

Dom w zielistkach cechuje się wykorzystaniem dużej ilości światła słonecznego, co w rzeczywistości przekłada się na zniwelowanie konieczności instalacji wielu punktów świetlnych. Otwarty układ salonu, jadalni i kuchni sprawia, że mieszkańcy obcują nie tylko z naturą, ale też ze sobą nawzajem. Dzięki stałej widoczności wszyscy domownicy mogą być ze sobą w ciągłym kontakcie i wspólnie wykonywać większość codziennych obowiązków.  

Parterowy pokój, znajdujący się tuż obok łazienki, może okazać się rewelacyjnym miejscem na prywatny gabinet, bądź pokój gościnny, przygotowany specjalnie dla krewnych, przybywających z daleka. Dzięki oddzieleniu tego pomieszczenia od otwartej przestrzeni możemy wydzielić swoją własną strefę, w której nasza praca nie będzie niczym zakłócona. 

Schowek pod schodami umożliwia nam stworzenie spiżarni, biblioteczki lub miejsca, koniecznego do przechowywania niezbędnych środków czystości. Kotłownia całkowicie spełni swoje zadanie, a dzięki temu, że jest umieszczona tuż obok wiatrołapu, przenoszenie zanieczyszczeń do wnętrza domu jest wręcz niemożliwe. 

Poza otwartą przestrzenia dom w zielistkach przewiduje prywatną przestrzeń na poddaszu, gdzie umiejscowione są mniejsze pokoje dla dzieci, główna sypialnia dla rodziców wraz z garderobą, a także praktyczna łazienka. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne przyjmowanie gości bez konieczności prezentowania najbardziej intymnych stref. Powyższa inwestycja to doskonałe rozwiązanie dla rodzin, posiadających niewielkich rozmiarów parcelę.