Pralko suszarka opinie – poznajmy wszystkie za i przeciw

Jeśli w naszej łazience jedynie się mieści pralka i nie mamy dodatkowego miejsca, w którym można by było postawić suszarkę, to możemy postawić na inne urządzenie. Tym urządzeniem jest pralko suszarka opinie. Naprawdę kształtują się bardzo zachęcająco.

Jakie są zalety pralko-suszarek?

Wiemy już, że pralko suszarka opinie kształtują się niezwykle pozytywnie. Przede wszystkim pierwszą zaletą jest zdolność prania oraz także suszenia. Jej zakup oznacza już definitywny koniec z rozwieszaniem ubrań na suszarce klasycznej czy też na kaloryferach.

Dzięki pralko suszarce zaoszczędzimy również miejsce. Nie musimy przecież ustawiać obok czy też na pralce następnego urządzenia o takiej samej wielkości jak pralka. Jeśli do pralko suszarki załadujemy o pojemności dziewięciu kilogramów, tylko pięć, to nie musimy w ogóle przerywać procesu prania oraz suszenia, aby odjąć część ubrań wybranych, bo pięć kilo swobodnie się w niej wysuszy.

Co więcej posiadacze pralko suszarki nie muszą prania przekładać do suszarki. To niestety muszą robić posiadacze dwóch urządzeń. Pralko suszarki oferują wiele dodatkowych programów. Mogą to być programy outdoorowe, programy parowe czy też sterowanie naszym smartfonem. Urządzenia także zachwycają nas swoim wyglądem dzięki świetnej kolorystyce oraz wzornictwu.

Pralko suszarka opinie – czy można się doszukać jakiś wad?

Na pewno w pralko suszarce możemy wysuszyć mniej prania niż na przykład wyprać w pralko suszarce o załadunku ośmiu kilogramów wysuszymy jedynie pięć kilogramów. Pełny cykl prania oraz suszenia z załadunkiem kilkukilogramowym trwać może około czterech do siedmiu godzin (pranie oraz suszenie w dwóch urządzeniach osobnych trwa o wiele krócej). Gdy posiadamy osobno pralkę oraz suszarkę, to jednocześnie moglibyśmy pranie suszyć oraz już prać kolejne. Bardzo ważne jest to w momencie, gdy mamy do zrobienia kilka prań.

Pralko suszarki suszą gorzej niż suszarki z wbudowaną pompą ciepła, ponieważ suszą ogrzanym powietrzem grzałką w temperaturze około osiemdziesięciu stopni, jak suszarki nieco starszej generacji. Pranie wyjęte z pralko suszarki jest często przesuszone nadmiernie oraz także mocno pogniecione. Suszarki z wbudowaną pompką ciepła suszą w temperaturze około czterdziestu do pięćdziesięciu stopni. Jest to nie tylko delikatne suszenie, ale także energooszczędne.

Jednak jak widać na powyższym rzeczywiście zalet jest o wiele, wiele więcej niż zalet. Nie ma co się dłużej zastanawiać i ruszyć na zakupy w celu zakupu swojej pralko suszarki.