Premiera Homebook Design vol. 8!

Już od 15 listopada 2021 roku w salonach Empik można kupić 8 wydanie albumu Homebook Design, w którym zebrano najbardziej wyjątkowe wnętrza zaprojektowane przez polskie pracownie współpracujące z platformą Homebook. Jeśli szukasz inspiracji oraz podpowiedzi jak urządzić swoje „cztery kąty” nie tylko pięknie, ale i funkcjonalnie, koniecznie sięgnij po ten piękny album. To również idealny pomysł na prezent. Tym bardziej, ze Święta Bożego Narodzenia tuż tuż…

Album Homebook Design vol. 8. Najpiękniejsze i funkcjonalne wnętrza w jednej publikacji

Projekt Besign Studio

Album Homebook Design vol. 8 to zbiór wyselekcjonowanych wnętrz, które łączy idea funkcjonalności. W książce obejrzeć można 30 projektów domów, apartamentów i mieszkań, w których estetyka i wygoda idą ze sobą w parze.

Projekt Colombe, F DePasquale Maffini
Projekt Colombe, F DePasquale Maffini

Inspiracją dla twórców albumu była pandemia, w wyniku której zaczęliśmy więcej czasu spędzać w domu. Okazało się nagle, że w przestrzeni mieszkalnej musiało znaleźć się dodatkowe miejsce nie tylko na naukę i pracę zdalną, ale nawet na zamiennik ulubionej restauracji. Według architektów kwestie pragmatyczne nie muszą jednak powodować rezygnacji z kwestii estetycznych.

Wspólnym mianownikiem wszystkich definicji funkcjonalności pozostaje uczynienie życiowej przestrzeni jak najbardziej przyjazną codziennej egzystencji. W nowym wydaniu albumu Homebook Design przyglądamy się najpiękniejszym polskim wnętrzom właśnie z tej perspektywy. Na kartach ósmego wydania publikacji nie tylko podważamy ugruntowany konflikt pomiędzy pięknem a wygodą użytkowania, ale i udowadniamy, że tak powszechny zwrot jak „ładne, ale niepraktyczne!” odchodzi do lamusa – mówi Ewelina Saja, redaktorka naczelna albumu Homebook Design.

Na liście najbardziej komfortowych i funkcjonalnych wnętrze Homebook Design 8., wbrew panującym trendom, nie znalazły się tylko wnętrza minimalistyczne. Twórcy albumu przekonują, że bez względu na gust i preferencje, stworzenie wnętrza w pełni funkcjonalnego i opowiadającego specyficznym potrzebom jest możliwe.

Projekt Inbalance_fot. Tom Kurek

W najnowszym wydaniu albumu Homebook Design prezentujemy wnętrza zaprojektowane m.in. z myślą o rodzinach z dziećmi, osobach pracujących zdalnie i poszukujących unikatowych rozwiązań funkcjonalnych, związanych z koniecznością połączenia wielu ról pomieszczeń. We wszystkich tych przypadkach kluczowy okazał się właśnie komfort. W ten sposób chcieliśmy podkreślić inkluzywność designu, przekonując, że absolutnie każdy – bez względu na styl życia i możliwości – zasługuje na to, by mieszkać pięknie, zgodnie z własnymi potrzebami i poczuciem estetyki – kontynuuje Ewelina Saja.

Projekt Loft Kolasiński, fot. Joel Hauck
Projekt Sikora Wnętrza, fot. Tom Kurek

Album można kupić w salonach Empik oraz na stronie sprzedaży homebookdesign.pl. Jego autorzy planują również wersję audio, dedykowaną osobom niewidomym i niedowidzącym. Publikacja będzie dostępna bezpłatnie na stronie internetowej nowego wydania.

Tegorocznej edycji Homebook Design patronują: Elle Decoration, Label Magazine, Czas na Wnętrze, WhiteMAD, Wp.pl, Magazif.com oraz PLN Design.