Prześcieradło do sypialni – czym się kierować przy jego wyborze?

White pillow on rumpled bed decoration in bedroom interior

Sypialnia to miejsce dedykowane nocnemu wypoczynkowi, w którym relaksujemy się również w ciągu dnia. Często zależy nam na zachowaniu wysokiego komfortu, który zależy od kilku kluczowych czynników. Liczy się nie tylko materac i jakość jego wykonania, ale również pościel. Wybierając prześcieradło należy kierować się zarówno walorami estetycznymi, jak i funkcjonalnością. Na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Dobre prześcieradło do sypialni – jaki materiał wybrać?

Jednym z czynników, którym należy kierować się przy wyborze prześcieradła skrojonego na miarę naszych potrzeb jest materiał, z którego zostało ono wykonane. Niesłabnącą popularnością cieszą się modele z bawełny, która posiada bardzo dobre właściwości. Warto pamiętać o tym, że jest przyjemna dla skóry i nie powoduje podrażnień. Wyróżnia się również optymalną przewiewnością, dzięki czemu przeciwdziała nadmiernej potliwości podczas snu. Na rynku znajdziemy również prześcieradła z domieszką sztucznych tkanin, pozytywnie wpływają na elastyczność narzuty. Ponadto są niewrażliwe na odkształcenia i sprawiają, że dłużej zachowują swoją trwałość i walory estetyczne. Warto zwrócić uwagę na produkty z domieszką tencelu czy dżerseju.

Prześcieradło na materac – tradycyjne czy z gumką?

Wiele osób stających przed wyborem nowego prześcieradła z myślą o łóżku małżeńskim w sypialni staje przed nie lata dylematem. Postawić na model tradycyjny czy z gumką? Oba warianty mają swoje wady i zalety, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej. Prześcieradło tradycyjne zakładamy na łóżko i układamy między ramą a materacem. Im dokładniej to zrobimy, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie się ono przesuwać w trakcie snu. Przed jego zakupem należy pamiętać o tym, aby postawić na model w rozmiarze nieco większym niż materac, dzięki czemu będzie wyglądać schludnie i nie powodować dyskomfortu. Na rynku dostępne są również prześcieradła z gumką, które zyskują coraz więcej zwolenników. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że model w odpowiednim rozmiarze będzie utrzymywać się w jednej pozycji, dzięki czemu nasz nocny wypoczynek będzie jeszcze bardziej efektywny.

Prześcieradło do sypialni – jaki kolor wybrać?

Urządzając sypialnię często zależy nam na tym, aby jej aranżacja była harmonijna i sprzyjała wyciszeniu. Prześcieradło co prawda nie jest widoczne pod warstwą pościeli, jednak warto zadbać o to, aby tworzyły one spójną całość. Jeszcze do niedawna wybór był dość ograniczony i sprowadzał się jedynie do neutralnych barw. Obecnie mamy do dyspozycji prześcieradła utrzymane w całej palecie kolorów – od neonów, przez pastele, aż po barwy ziemi i klasyczne odcienie.