Przestronne łazienki biało drewniane – optyczne powiększenie!

Gra kolorów od zawsze jest jednym z tych elementów aranżacji wnętrz, który potrafi zmienić wrażenie co do wielkości pomieszczenia, jego energii, komfortu, a nawet przyjemności spędzania w nim czasu. Różnie dobierane barwy do wnętrz łazienkowych mogą sprawić, że nawet przy stosunkowo niewielkiej powierzchni, będzie się ona wydawać o wiele większa! Wśród zestawów odcieni, które właśnie taki efekt tworzą w łazience, są biel i brąz. Tym samym, łazienki biało brązowe, a dokładniej biało drewniane optycznie powiększają pomieszczenie.

Pomysły na łazienki biało drewniane

Uzyskanie efektu optycznego powiększenia łazienki dzięki bieli i brązom warto zacząć od dokładnego zaplanowania całości wykończenia. Nie chodzi tu bowiem wyłącznie o dodatki, ale o całość wykończenia: podłogi, ściany, lustra i to, co się za nimi znajduje. Każdy element będzie miał istotne znaczenie.

Łazienki biało drewniane najlepiej prezentują się przy zestawieniu ze sobą jasnych odcieni obu tych barw. Może to być czysta biel plus jasne drewno, lub ewentualnie drewno ciemniejsze, ale nie wpadające w egzotyczne, mocno przytłumione kolory. Jeśli efektem końcowym ma być wrażenie dużego pomieszczenia, to jasne tony każdej z barw będą tutaj kluczowe.

O co zadbać?

  • Wykończenie podłóg w drewnie układanym poziomo, najlepiej bez mozaikowych fantazji, które wbrew pięknemu wyglądowi, zmniejszają wizualnie powierzchnię. Najlepiej sprawdzą się długie panele o lekkim usłojeniu, wyraźnie rozbielone. Kierunek układania paneli lub np. kafli stylizowanych na drewno (bardzo dobry pomysł!) należy obrać tak, by zmierzał on w stronę ściany będącej dokładnie na wprost wejścia.
  • Ściany w miksie bieli i brązu. Dla przykładu, można cześć ściany za lustrem wykonać w brązowych, drewnopodobnych kaflach lub specjalnie zabezpieczonym przed wilgocią drewnie, a część utrzymać w idealnie białych płytkach łazienkowych. W ostatnich latach modne są również płytki białe z punktowe nanoszonymi między nie płytkami z kolorach drewna.
  • Blaty drewniane – szczególnie te, które znajdują się pod umywalką, oczywiście o ile ma ona konstrukcję umieszczoną na blacie
  • Kabina prysznicowa – przeszklona (szkło zawsze powiększa pomieszczenie), w środku wykończona częściowo w bieli, a częściowo w kolorach drewna.

Dobrze jest również dobierać do takiej łazienki drewniane dekoracje, przy czym należy pamiętać, że pomieszczenie to jest zwykle nasycone wilgocią lub parą i o ile nie ma w nim idealnej wentylacji, to dobór dodatkowych z drewna powinien się opierać o to, czy mają one specjalne powłoki wodoodporne. W przeciwnym wypadku pracujące drewno może się z czasem odkształcać.