Remont salonu − od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem remontu dobrze szczegółowo go zaplanować i stworzyć ułatwiający nam życie i uwalniający od stresu harmonogram. Niezwykle ważne jest też ustalenie budżetu i rozpisanie wstępnego kosztorysu. Jeśli przeprowadzamy remont samodzielnie, koszty z pewnością będą niższe, natomiast wynajęcie ekipy remontowej przyspieszy prace, jeśli szczególnie zależy nam na czasie.

Harmonogram

Przy opracowywaniu harmonogramu dobrze ustalić przede wszystkim na początku czy będziemy decydować się na burzenie jakiejkolwiek ściany bądź tworzenie nowej oraz czy naprawiamy lub wymieniamy podłogę w naszym salonie. Do priorytetów należy także ustalenie, w których miejscach będą wszelkie urządzenia elektryczne i w jakim miejscu będzie znajdować się telewizor.

Zabezpieczenie przestrzeni

Kolejnym ważnym etapem jest usuwanie mebli oraz drogocennych przedmiotów z salonu. Jeśli nie ma możliwości usunięcia wszystkich rzeczy, które mogłyby potencjalnie ulec zniszczeniu, należy je w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Odkręcić należy także lampy i kontakty, a także zabezpieczyć wszelkie miejsca, w których mogłyby znajdować się jakiekolwiek zagrażające nam przewody.

Kolor ścian

Jeśli nie zdecydujemy się na burzenie ścian lub wymianę podłogi nasz remont, poza zabezpieczeniem przestrzeni, powinniśmy zacząć od zagruntowania, a następnie malowania ścian, a właściwie od malowania sufitu. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu przestrzeni taśmą i folią malarską. Kolor nadaje wyjątkowego charakteru wnętrzom, warto więc przemyśleć jaki kolor ścian chcemy posiadać w naszym salonie oraz rozważyć to także pod kątem wyboru mebli i dodatków.

Meble i dodatki

Dodatkowe rzeczy, które warto przemyśleć, to sposób, w jaki wykorzystamy przestrzeń oraz jakie meble: https://mebel4u.pl/salon i dodatki wybierzemy do salonu, aby w całości tworzyły wymarzoną przez nas aranżację. Dobrze ustalić, w jakim stylu chcemy urządzić salon i czy zależy nam głównie na użyteczności. Najważniejsze, aby aranżacja w salonie spełniała nasze oczekiwania i wyczucie smaku, a sam salon był dla nas miejscem odpoczynku i relaksu.