Różowy pokój nie tylko dla dziewczynki!

Różne odcienie  różu kojarzą nam się z delikatnością, beztroską i radością. Wprowadzając ten kolor do swojego domu liczymy na uwydatnienie niezwykłego piękna, a także uroku w specjalnie wybranym pomieszczeniu. Urządzanie pokoju dla dziewczynki to niełatwe wyzwanie dla każdego rodzica. Tutaj liczy się każdy detal i dbałość o najmniejsze szczegóły, aby nasze dziecko było bezpieczne i mogło cieszyć się przytulnością swojego nowego miejsca. W nowoczesnych wnętrzach różowy pokój wcale nie musi oznaczać miejsca dla dziecka. Ta barwa może stanowić doskonałe dopełnienie salonu, sypialni czy nawet kuchni. Jak w pełni wykorzystać tą urokliwą barwę i o czym pamiętać podczas jej wybierania? 

Różowy pokój rodem z bajki 

Mówiąc o pokojach dziecięcych nie możemy zapomnieć o dodatkach, które będą swoistą „kropką nad I’ w całym różowym wnętrzu. Doskonale dobrane baśniowe postacie mogą stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, o której marzą nasze pociechy. Dziewczynki obdarowane nowym, różowym pokojem będą mogły beztrosko bawić się w księżniczki i odkrywać swoje nowe zainteresowania. 

Róż z dodatkiem bieli doskonale odpręża, a także wpływa na delikatność wszystkich domowników. Wybieranie delikatnych, pastelowych kolorów pozwala się także wyciszyć i odnaleźć upragniony spokój. Wykonanie całego pokoju w różowych kolorach może okazać się idealnym rozwiązaniem nawet przy niewielkim metrażu. Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń i doskonale komponują się z resztą wyposażenia meblowego. 

Gdzie jeszcze można zastosować róż? 

W zależności od intensywności koloru róż może znaleźć swoje miejsce nawet w kuchni! Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszą się meble właśnie w tym odcieniu. Ze względu na swoją nowoczesność, a także charyzmę, znajdują uznanie u najsłynniejszych projektantów wnętrz i architektów. 

Różowy salon z dodatkami drewna to także idealna propozycja dla wszystkich osób, które chcą wyrazić swój delikatny charakter poprzez swoje wnętrze. Obicie sofy, wykonane w kolorze pudrowego różu nie tylko wygląda niezwykle efektywnie, ale też nie ulega zbyt częstym zabrudzeniom – w porównaniu z tradycyjną bielą. 

Sypialnie wykończone różowymi akcentami tworzą miejsce pełne miłości i namiętności. Już drobne dekoracje z wykorzystaniem tej nietuzinkowej barwy o upragnionym odcieniu, potrafią skutecznie wpłynąć na cały nasz dom. Dzięki wprowadzeniu tego koloru w każdy aspekt swojego życia możemy odkryć nową część siebie i bardziej optymistycznie patrzeć na świat. W końcu któż z nas nie zna powiedzenia o patrzeniu na życie przez różowe okulary?