Sansewieria aranżacje – co najlepiej do niej pasuje?

Sansewieria to bardzo wdzięczna roślina doniczkowa w uprawie. Jest to właściwie jeden z tychże kwiatków, które przeżyją poczynania nawet dopiero początkującego ogrodnika. Jaka doniczka będzie do niej pasować? O jakie Sansewieria aranżacje warto się pokusić? Na pewno kwiat ten świetnie się komponuje z kamienną donicą, fantazyjną ceramiką, jak i także z donicą betonową. Może się także podobać w koszach, chociaż są osoby, którym to umiarkowanie pasuje umiarkowanie. Donica do tej rośliny nie musi być zbyt duża w stosunku do samych korzenie, ale musi mieć koniecznie odpływ na dnie.

Jak pielęgnować tę roślinę?

Musimy wiedzieć, że Sansewieria kocha słońce. Zatem miejscem dla niej idealnym jest parapet południowy. Zniesie także stanowisko lekko zacienione. Sansewieria to sukulent i raczej za wodą nie przepada. W lecie wystarczy tę roślinę podlać raz w tygodniu, a nawet raz na dwa tygodnie. Z kolei w zimie wystarczy podlewanie raz nawet na trzy tygodnie. Niepodlewane będą po prostu nie rosnąć i co więcej nic specjalnego im się nie stanie i to przez bardzo długi czas. Są przy tym naprawdę wizualnie bardzo atrakcyjne, a w zestawieniu z dosyć ciekawymi donicami stanowią dodatek do wnętrza niesamowicie designerski. Dodatkowo często są wykorzystywane także w przestrzeniach publicznych. Wszystko za sprawą swojej wytrzymałości na bardzo trudne warunki.

Co więcej roślina ta niezwykle rzadko choruje. Właściwie najczęściej choruje na nadmiar wody. Wówczas gnije. Możemy się także spotkać z jej blednięciem i zanikaniem samego rysunku liści. Wynika to z kolei ze zbyt małej ilości światła. Bardzo często ma końcówki suche, ale to jej w żadnym wypadku nie szkodzi. Musimy mieć na uwadze, że jest to tropikalna roślina z Afryki, a więc zraszanie przy okazji będzie naprawdę mile widziane.

Sansewieria aranżacje – co będzie najlepszym rozwiązaniem?

Na pewno bardzo nas interesuje sansewieria aranżacje. Rośliny te bardzo dobrze się prezentują we wnętrzach loft, a do tego we wnętrzach industrialnych oraz minimalistycznych. Świetnie się sprawdza na tle ścian ceglanych oraz betonowych. Wygląda naprawdę idealnie w aranżacjach z kaktusami, jak i także z innymi sukulentami, a nawet z palmami. Najbardziej popularnymi gatunkami są sansewieria gwinejska, cylindryczna czy też karłowata. Odmian tak naprawdę jest całe mnóstwo. Chociaż występują najczęściej w sklepach oraz w marketach te trzy pierwsze z powyżej wymienionych. Jeśli zaś chodzi o ceny, to w marketach zaczynają się one już od dziesięciu złotych.