Schody metalowe – jak wybrać najlepsze?

Schody powstają z różnorodnych materiałów. Te metalowe są obecnie wybierane coraz chętniej, na co duży wpływ ma obecna popularność stylistyki industrialnej. Jeżeli zatem potrzebujesz nowych, atrakcyjnych schodów, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, czym się kierować przy ich wyborze.

  1. Metalowe – praktyczne i nowoczesne

Metal, a konkretnie bardzo solidna stal nierdzewna, dodatkowo ocynkowana, to wręcz optymalny materiał do produkcji schodów. Niezależnie od tego, czy chodzi o schody zewnętrzne, czy też wewnętrzne, sprawdzi się bardzo dobrze. Wykonane z takiej stali schody metalowe są odporne na wilgoć, wysokie i niskie temperatury, inne czynniki atmosferyczne, jak również szereg tych fizycznych i chemicznych. 

Schody ze stali bardzo dobrze sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach biurowych czy mieszkalnych, ale również w różnego rodzaju: 

  • fabrykach
  • magazynach
  • warsztatach samochodowych
  • itp. 

Metalowe, proste bądź kręcone schody, często o lekkiej, ażurowej strukturze, to świetne rozwiązanie właśnie tam, gdzie masz do czynienia z wilgocią czy substancjami chemicznymi. Schody metalowe to jednak konstrukcje o charakterze wyjątkowo uniwersalnym, które stosować można niezwykle wszechstronnie. 

  1. Najlepsze schody ze stali i nie tylko

Czysto metalowe konstrukcje schodowe to domena wszelkiego rodzaju zakładów czy fabryk ale także – schodów stosowanych jako schody typowo zewnętrzne. Schody stalowe, w połączeniu z elementami z innych materiałów, np. z drewna lub ze szkła, to z kolei schody chętniej wybierane do mieszkania. Ze względu na królującą stylistykę loftową, w której filozofię czysto metalowe schody wpisują się bardzo dobrze, są one montowane również w mieszkaniach wielopoziomowych i w jednorodzinnych domach. 

Na https://centrum-schodow.com.pl/ zamówisz schody metalowe, a także schody łączące w sobie elementy różnorodnych materiałów. Centrum Schodów to miejsce, gdzie uzyskasz nie tylko fachową poradę, ale również pełen pakiet usług związanych ze schodami, czyli:

  • projekt
  • same schody
  • montaż

Jeżeli masz już projekt bądź wstępną wizję schodów, warto oczywiście skonsultować swoją wizję w Centrum Schodów. Zawsze można pozostać przy swoim planie, tymczasem w poznańskim Centrum Schodów masz okazję poznać potencjalne alternatywne rozwiązania. Pozwoli to na podjęcie bardziej świadomej decyzji. Być może nie znasz jeszcze wszystkich potencjalnych rozwiązań dotyczących wzorów i modeli nowoczesnych schodów metalowych

Możesz wybrać zatem np. schody drewniane z metalową balustradą, metalowe stopnie z drewnianą balustradą, jak i np. analogiczne łączenie schodów ze stali z elementami ze szkła. To oczywiście jedynie przykłady. Jeżeli wiesz już jakich schodów poszukujesz, jak i wówczas, kiedy masz co do tego wątpliwości – warto odwiedzić poznańskie Centrum Schodów i skonfrontować swoje marzenia ze wszystkimi potencjalnymi możliwościami. Te ostatnie mogą bardzo miło Cię zaskoczyć! 

A może ostatecznie zdecydujesz się na całkiem inny wariant, niż schody metalowe?