Silna chemia kontra gorąca para

Tłuszcz spływający z brudnego piekarnika, szyby nabierające blasku po jednym przetarciu, błyszcząca glazura w łazience i sanitariaty jak nowe. Któż nie widział takiej reklamy środków określanych jako zawierające niezwykle silną i skuteczną chemię. Nikt nie pokazuje jednak skutków ubocznych. Alergie, podrażnienia skóry, a na dłuższą metę nawet poważniejsze problemy zdrowotne. Producenci bronią tych środków dowodząc, że na silne zabrudzenie nic innego nie pomoże.

A jednak jest alternatywa – parowe urządzenia do sprzątania są w pełni ekologiczne. Nie wymagają żadnych, nawet najmniejszych ilości detergentów czy innych związków chemicznych. Jedynym aktywnym czynnikiem usuwającym brud jest w nich gorąca para wodna sprężona pod odpowiednim ciśnieniem. To nie jedyna zaleta urządzeń parowych. Są tanie w eksploatacji i proste w użyciu. Szczególnie można polecić je osobom z alergiami, podrażnieniami skóry czy schorzeniami układu oddechowego.

Gdzie kupić parowe urządzenia do sprzątania?

Niewiele firm produkujących urządzenia do sprzątania może pochwalić się tak długim doświadczeniem i obecnością na rynku jak amerykańska firma sklep.bissell.pl. Od ponad 200 lat specjalizuje się w różnego rodzaju odkurzaczach, mopach i innych akcesoriach przeznaczonych do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. W bogatej ofercie sklep.bissell.pl znajdują się również parowe urządzenia do sprzątania. Najprostsze z nich to podręczna myjka parowa, która służy do czyszczenia niewielkich powierzchni i trudno dostępnych zakamarków. Do sprzątania większych powierzchni z podłogami na czele doskonale sprawdzi się BISSELL Power Fresh – wielofunkcyjny mop parowy. Cechy odkurzacza i parowego urządzenia do sprzątania posiada BISSELL Vac&Steam. Może sprzątać na sucho jak tradycyjny odkurzacz, może również wykorzystywać moc pary wodnej. Sklep.bissell.pl oferuje pełny serwis i wszelkie dodatkowe akcesoria do swoich urządzeń – krążki zapachowe, filtry wody i powietrza. Biorąc pod uwagę, że jedno urządzenie marki BISSELL zastępuje kilka innych, a urządzenia parowe nie wymagają zakupu środków czyszczących jest to duża oszczędność czasu i środków finansowych.

Jak praktycznie używać parowych urządzeń do sprzątania?

Zasada działania tego sprzętu jest niezwykle prosta – do zbiornika nalewamy wodę, która zostaje podgrzana do temperatury wrzenia. Odpowiedni zawór emituje gorącą parę pod optymalnym ciśnieniem. W ten sposób możemy czyścić praktycznie wszystko – myć okna i futryny, podłogi z różnych materiałów od desek i paneli począwszy a na wykładzinie dywanowej skończywszy, terakoty i glazury. Para doskonale dociera do miejsc trudno dostępnych – na przykład fug. Parowe urządzenia do sprzątania mają również właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze.