Sofa drewniana – pomysł na ciekawe wnętrze i wygodę.

Możliwości, jakie daje dzisiejszy rynek meblowy to także opcje na to, aby urządzić pomieszczenia według pomysłów, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Nie musimy już stawiać na tradycyjne rozwiązania i już tego nie robimy. Za pomocą wystroju możemy przenieść się w inne miejsca, co jest coraz częściej wykorzystywane. Stawiamy też na surowość pewnych rozwiązań, dlatego też niejednokrotnie w salonie sofa drewniana zastępuje tradycyjnie obite meble.

Sofa drewniana z materacem i jej styl

Odpowiednio wykonana sofa drewniana z materacem typu futon, może nas przenieść do zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego japońskiego mieszkania. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, może ona pełnić funkcję sofy dziennej i łóżka w nocy, albo też zastępować fotele do relaksu i spędzania wolnych chwil.

Te pierwsze to zazwyczaj kanapy, z futonem, które można rozłożyć na podłodze, udając się na spoczynek i w ten sposób zaoszczędzić wiele miejsca, mieszkając na małym metrażu.

Sofy drewniane bez rozkładanego materaca to z kolei niezwykle wygodny mebel. Niektóre z modeli posiadają także ruchome elementy, takie jak podłokietniki, które można dostosować do swoich wymagań albo i całkowicie rozłożyć. W ten sposób, otrzymując wygodny szezlong do popołudniowego relaksu albo jak wcześniej, jednoosobowe miejsce do spania.

Sofa drewniana a wygoda materaca

W sofach drewnianych materac, to właśnie futon plus poduszki. Całość nie jest ze sobą na stałe połączona. Wspomniany futon to nic innego jak tradycyjny japoński materac, czyli duża, pikowana poducha, jakie u nas zazwyczaj stosuje się jako pokrycie mebli ogrodowych. O ile w Japonii tego typu rozwiązanie jest standardowym dla miejsca do spania, o tyle u nas niekoniecznie się on sprawdzi, głównie ze względu na to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak nadal dla każdego będzie to wygodne miejsce na popołudniową drzemkę.

Sofa drewniana z materacem japońskim może też pełnić funkcję mebla w pokoju gościnnym, sprawdzającym się, jeśli musimy kogoś przenocować.

Sofa drewniana z poduszkami do ogrodu

Czy tego typu sofa drewniana z futonem może być meblem ogrodowym? Tak naprawdę, jeżeli nie jest ona przeznaczona bezpośrednio do tego typu aranżacji, trzeba zdawać sobie sprawę, że wystawienie jej na taras czy ogród, robimy na własne ryzyko. Dlaczego? Gdyż meble dedykowane na zewnątrz są zazwyczaj odpowiednio impregnowane, aby chronić przed zawilgoceniem, a w przypadku mebli pokojowych, niekoniecznie jest to aż tak mocno brane pod uwagę. Ponadto materac i poduszki na tego typu sofie zdecydowanie nie powinny być narażone na wilgoć.