Sprawdź czy kotary zamiast drzwi sprawdzą się w Twoim domu!

W wielu aranżacjach wnętrz królują kotary zamiast drzwi. Nic w tym dziwnego! Te tkaniny pozwalają na skuteczne ukrycie niektórych pomieszczeń, czy zasłonięcie ścian w prosty i estetyczny sposób, a przy tym stanowią doskonałą ozdobę. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością można podzielić dużą przestrzeń na dwa niezależne pokoje i wytyczyć odpowiednie miejsce dla gości. Obecne kotary zachwycają swoim materiałem, sposobem wykończenia, a także kolorystyką. Czy takie rozwiązanie może sprawdzić się i w Twoim domu? Przekonaj się! 

Kotary zamiast drzwi w intymnej przestrzeni 

Sypialnia stanowi jedno z tych pomieszczeń, do których zwykle nie zaprasza się nikogo obcego. Jeśli zdecydowałeś się na otwartą przestrzeń w swoim domu i chcesz w prosty sposób podkreślić swoją prywatność podczas wizyty gości to spróbuj wykorzystać do tego kotary. Te skromne tkaniny, zawieszone na niewidocznym karniszu pozwolą Ci na swobodną zabawę z przyjaciółmi bez przekraczania swojej osobistej granicy. Również dzięki kotarom możesz nadać odpowiedni nastrój sypialni. To, w jaki kolor będzie posiadał dany materiał, skutecznie wpłynie na cały nastrój pomieszczenia. 

Kotary świetnie sprawdzą się także w łazience. Odizolowanie przestrzeni kąpielowej od reszty pomieszczenia może okazać się idealnym sposobem na relaks. Takie zastosowanie kotar pozwoli na zwiększenie intymności i prywatności, a dodatkowo zabezpieczy łazienkę przed zachlapaniem. Dobrze dopasowana kotara, która dodatkowo jest odporna na działanie wilgoci, może okazać się również znakomitym dodatkiem, który podkreśli urok całego pokoju kąpielowego. Obecnie panuje przekonanie, że wykorzystanie materiału zamiast drzwi pasuje tylko do pomieszczeń o dużych rozmiarach. W praktyce niewielkie pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu kotar w jasnych kolorach mogą zostać optycznie zwiększone. 

Gdzie jeszcze pasują kotary zamiast drzwi? 

Intymne przestrzenie to bardzo ważny aspekt, jednak to nie jedyny sposób na odmienienie swojego wnętrza. Kotary świetnie sprawdzą się także w przedpokoju, kuchni czy nawet salonie. Dlaczego? Już tłumaczymy! 

  • Kotary w kuchni – dzięki zastosowaniu kotar można w łatwy sposób oddzielić spiżarnię od części gotującej, co pozwoli na stworzenie estetycznego wnętrza. Brak drzwi umożliwi szybkie i niemal bezszelestne sięganie do swoich zbiorów;
  • dekoracja przedpokoju i nie tylko – domy, które nie mają w swoim wyposażeniu wiatrołapu z całą pewnością docenią praktyczność kotar. To nie tylko sposób na wydzielenie przestrzeni na kurtki i buty, ale też doskonała ochrona przed wiatrem; 
  • salonowa dekoracja – dzięki kotarom z łatwością ukryjesz ścianę, zbyt duże okna czy po prostu przestrzeń, zapełnioną Twoimi prywatnymi rzeczami. Dodatkowo zwiększysz aspekt wizualny i stworzysz niebanalne miejsce, w którym cała Twoja rodzina będzie chętnie spędzała czas!