Stolik kawowy glamour w różnych wariacjach – na plan!

Kawowy stolik we wnętrzu aranżowanym zgodnie w modnym stylem glamour, jest jednym z jego najważniejszych elementów. Trudno wyobrazić sobie lśniące i pachnące luksusem mieszkanie glamour bez możliwości wypicia w nim kawy razem z przyjaciółmi. A jeśli kawa i ciastko, to tylko w eleganckiej oprawie kawowego stolika! Od czego zacząć?

Jak wybrać stolik kawowy glamour?

Zanim zdecydujemy o zakupie tego mebla do własnego salonu, powinniśmy bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie w tej kategorii oferują projektanci związani z aranżacjami glamour. To nierzadko spod ich rąk wychodzą najciekawsze propozycje, które potem masowo pojawiają się w sklepach meblowych, dlatego pierwsze kroki warto skierować właśnie na ich blogi, social media czy materiały video. Jest bardzo możliwe, że właśnie tam znajdziemy dla siebie stolik, który całkowicie nas oczaruje.

Szykowny stolik kawowy glamour – pomysły

  • Złoto. Stoliki w kolorze złota mogą stanowić idealny dodatek do salonu. Sam kolor złoty – zarówno w oryginale, jak i udający złoto, jest bowiem kwintesencją stylu glamour. Nie sposób wyobrazić sobie tę przestrzeń bez złota, więc stolik z jego dodatkiem z pewnością się sprawdzi. Do dyspozycji są stoliki w całości zabudowane złotą podstawą, transparentne – oparte zna złotych konstrukcjach oraz ornamentowe, z charakterystycznie wygiętymi nóżkami.
  • Srebro. Posrebrzane stoliki to drugi, zaraz po złocie hit, który warto wykorzystać. Mogą mieć chromowane nogi i być na obrzeżach wykończone srebrem, całe z tego szlachetnego metalu lub polerowane na wysoki połysk, co robi szczególnie dobre wrażenie.
  • Stal i szkło. Ta propozycja może być ryzykowna, ale dobrze dobrana – podkreśli klimat wnętrza. Uważać jednak należy, żeby połączenie tych dwóch materiałów nie ocierało się o nuty industrialne, bo tego styl glamour nie zniesie. Zero minimalizmu – maksimum luksusowej wizji!
  • Wariacje mieszane. To najpopularniejsze modele stolików kawowych. Stal plus srebro, złoto i stal polerowana, szkło i złoto – wszelkie kombinacje są mile widziane, ale również przy zachowaniu magicznego, pełnego przepychu glamour. Takie meble mają lśnić!

Bez względu na to, jaką stylistykę stolika wybierzemy, nie wolno tu zapominać o tym, że musi być on spójny z tym, co już znajduje się w mieszkaniu. Precyzja urządzania i dekorowania wnętrz glamour jest niezwykle ważna, ponieważ bardzo cienka granica dzieli tu efektowną, piękną przestrzeń od tej, która stanie się kiczowata. Zamiast ryzykownych eksperymentów, zawsze warto zabrać ze sobą do sklepu zdjęcie wnętrza i pokazać je sprzedawcy – czujne oko z pewnością idealnie podpowie, który stolik glamour będzie do takiego wnętrza strzałem w dziesiątkę!