Stoliki kawowe – w jaki sposób je dobierać i dlaczego jest to aż tak ważne? Wyjaśniamy

Stolik kawowy to jeden z tych elementów wyposażenia, które pełnią bardzo ważną funkcję. Nie można więc o nim zapominać podczas aranżacji salonu – jednocześnie okazuje się jednak, że duże znaczenie ma wybór właściwego wariantu mebla. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci więc, dlaczego warto poświęcić temu dłuższą chwilę. Chcemy również pokazać Ci, na jakiej zasadzie powinno się dobierać stoliki kawowe. Mamy nadzieję, że dzięki temu podjęcie decyzji stanie się dla Ciebie znacznie łatwiejsze.

Stolik kawowy jako ważny punkt aranżacji przestrzeni

Salon to zazwyczaj centralne miejsce całego domu. To właśnie w nim spędzasz przecież najwięcej czasu – relaksując się po pracy lub przyjmując gości. Taki stan wymaga zatem odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni, zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Ma ona przede wszystkim sprzyjać relaksowi i wypoczynkowi.

Tym samym jednym z najważniejszych punktów tego pomieszczenia jest właśnie stolik kawowy. Jego obecność pozwala na wygodne postawienie filiżanki z kawą, przekąsek i innych przedmiotów, z których korzystasz. Jest to zatem bardzo ważny element przestrzeni wypoczynkowej. Co więcej, jeśli tylko zostanie umiejętnie dobrany, może stać się ciekawą ozdobą wnętrza, znacząco wpływając na jego stylistykę.

W jaki sposób dobierać stoliki kawowe?

Na rynku meblowym znajdziesz różnorodne modele stolików kawowych. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny produkt, pamiętaj, aby dobrze to przemyśleć. Jest to bowiem mebel, z którego będziesz korzystać dość często. Musi być on zatem funkcjonalny i dopasowany do wnętrza. Liczą się przede wszystkim potrzeby domowników, zastosowana aranżacja przestrzeni oraz ergonomia danego modelu stolika. Na ich podstawie dostosuj:

wymiary mebla – powinny odpowiadać wielkości przestrzeni oraz kanapy. Stolik kawowy nie może blokować przejścia. Wobec tego złym pomysłem jest umieszczenie dużego mebla w niewielkim salonie. To samo tyczy się wielkości sofy. Jeśli będzie ona zbyt duża, a stolik zbyt mały – oraz w sytuacji analogicznej, duży stolik przy niewielkiej kanapie – to nie będzie to prezentować się dobrze;

materiał – stoliki kawowe wykonuje się z różnorodnych materiałów. Warto dobrać je do stylistyki wnętrza;

jakość wykonania – to od niej zależy, jak dany mebel będzie się prezentował. Stawiaj tylko i wyłącznie na wysokogatunkowe rozwiązania, takie jak np. te dostępne w e-sklepie https://ornali.com/. Wówczas będziesz mieć gwarancję, że otrzymasz stolik, który nie tylko estetycznie się prezentuje, lecz również jest trwały i łatwy w czyszczeniu. W rezultacie mebel doda wnętrzu wyrazu i będzie wyglądał jak nowy przez dłuższy czas.