Stomatologia estetyczna w Warszawie: sposoby na odbudowę uśmiechu – od licówki do protezy

Hollywoodzki uśmiech, który jeszcze do niedawna był domeną gwiazd światowego formatu, obecnie jest w zasięgu każdej osoby. Jest to możliwe dzięki stomatologii estetycznej oferującej skuteczne rozwiązania dla osób marzących o pięknych uśmiechu. Poznaj wszystkie możliwości!  

Estetyka zębów – licówki

Mało kto jest zadowolony z wyglądu swoich naturalnych zębów. Wiele osób zmaga się z przebarwieniami, diastemą czy uszkodzeniami szkliwa. Na szczęście stomatolog estetyczny może zaproponować co najmniej kilka sprawdzonych sposób na to, by uzyskać zachwycający uśmiech – jednym z nich są licówki. 

Są to cienkie płatki, które są przyklejane do zdrowych zębów przy pomocy specjalnego kleju. Pozwalają na zamaskowanie wszelkiego rodzaju uszkodzeń i pozbycie się wszystkich estetycznych niedoskonałości. Ich największą zaletą jest to, że stanowią jeden z najmniej inwazyjnych sposobów na poprawę estetyki uśmiechu.

Możemy wybierać spośród licówek porcelanowych i kompozytowych. Jednak szczególnie polecane są te pierwsze. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że cechują się znacznie większą odpornością na przebarwienia czy osadzanie się kamienia nazębnego, są również bardziej odporne na urazy mechaniczne. 

Korona – niczym nowy ząb

Istnieje również ratunek dla zębów, które uległy znacznemu zniszczeniu w wyniku na przykład próchnicy, złamania, erozji czy starcia szkliwa. Korona to najtrwalsza metoda odbudowy, która idealnie odtwarza naturalny wygląd zęba, wzmacnia go oraz jest tak samo komfortowa, jak naturalny odpowiednik. To rozwiązanie jest również wykorzystywane przy odbudowie zęba po leczeniu kanałowym. 

Korona, podobnie jak licówki, może być wykonana z różnych materiałów. Najwyższą jednak jakością wyróżniają się pełnoceramiczne korony protetyczne, które są niezwykle wytrzymałe, nie zmieniają koloru, a ludzki organizm doskonale je toleruje. Co więcej, nie gromadzą się na niej bakterie i kamień nazębny. 

Założenie korony wymaga oszlifowania zęba, co jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. W niektórych przypadkach niezbędne może się okazać leczenie endodontyczne i wzmocnienie zęba wkładem. 

Bonding – alternatywa dla licówek

W tym przypadku do poprawy wyglądu zębów wykorzystuje się specjalne żywice kompozytowe. To jest ten sam materiał, którego stomatolodzy używają w trakcie leczenia ubytków spowodowanych próchnicą. Zabieg bondingu cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów stomatologii estetycznej w Dental Fraternity w Warszawie.

Dla kogo będzie on idealny? Zdecydowanie dla osób, które pragną subtelnych i delikatnych zmian. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się u pacjentów, którzy mają pęknięte, ukruszone lub zniekształcone zęby. Bonding umożliwia odbudowę i nadanie dowolnego kształtu formowanej powierzchni zęba. Ponadto zabieg ten pozwala odbudować niższy ząb w taki sposób, by wizualnie zrównał się z sąsiednimi zębami. 

Jest polecany głównie w celu poprawy niewielkich wad estetycznych. Wśród największych zalet warto wskazać na to, że cała procedura jest bezbolesna i szybka. Nie trzeba używać znieczulenia miejscowego, ponieważ pole pracy obejmuje wyłącznie zewnętrzne obszary zębów, które nie są unerwione. Dodatkowo często wystarczy tylko jedna wizyta, by wyjść z gabinetu z nowym uśmiechem!

W dzisiejszych czasach niezależnie od problemów stomatologicznych istnieją skuteczne rozwiązania, które mogą przywrócić uśmiech na twarzach pacjentów i zwiększyć ich pewność siebie.