Stylowe krzesła do salonu i jadalni – jakie modele warto wybrać?

Urządzasz jadalnię albo salon? W takim przypadku duże znaczenie ma dobór odpowiednich siedzisk. Zobacz, jakie rodzaje krzeseł cieszą się obecnie największym zainteresowaniem i najlepiej wpisują się w najnowsze trendy.

Drewniane krzesła – klasyczne i nowoczesne

Jednymi z najchętniej kupowanych krzeseł do jadalni są obecnie krzesła drewniane. Na szczególną uwagę zasługują modele wykonane z drewna w ciemniejszych barwach, które są teraz bardzo modne.

Krzesła z drewna można kupić zarówno w wariantach klasycznym, jak i nowoczesnym. Te pierwsze wyróżniają się niebanalnymi zdobieniami, drugie natomiast kładą nacisk na oryginalną formę, na przykład efektowne oparcia.

Aby korzystać z krzeseł drewnianych jeszcze wygodniej, warto zwrócić uwagę na modele, które są wykończone tapicerkami na siedziskach, oparciach. Do wyboru jest wiele ciekawych modeli, na przykład z welurem.

Na uwagę zasługują też drewniane krzesła z rattanową plecionką – to jeden z największych hitów tego sezonu.

Wysokiej jakości drewniane krzesła mogą posłużyć na długi czas, dlatego też będą one na pewno udanym zakupem.

Krzesła klubowe – wygodne jak fotele

Wśród modnych krzeseł na uwagę zasługują również krzesła klubowe, które stanowią połączenie konstrukcji krzesła i fotela. Takie modele oferuje między innymi firma Desiree z Włoch. Tworzone przez Desiree meble – https://designd10.pl/pl/c/Desiree/241 przyciągają uwagę ciekawymi formami oraz produkowane są z najwyższej jakości materiałów.

Krzesła klubowe kapitalnie nadają się do stosowania w salonach oraz w jadalniach. Mogą być one ustawione przy stole, ale również przy stoliku kawowym zamiast foteli. Z tego względu doskonale nadają się też do mniejszych wnętrz, gdzie nie ma zbyt dużo przestrzeni.

Do wyboru jest mnóstwo ciekawych wzorów, między innymi fotele tapicerowane welurem, aksamitem, które są jednymi z najczęściej kupowanych krzeseł tego typu przez klientów.

Krzesła z tworzyw sztucznych – oryginalne wzornictwo

Poszukujący nowoczesnego wzornictwa powinni również zwrócić uwagę na krzesła powstające z tworzyw sztucznych. Teraz można kupić je w wielu wariantach, nie tylko do ogrodu, ale również do salonu.

Wśród popularnych krzeseł z tworzyw sztucznych znajdują się modele przezroczyste z poliwęglanu. Również można kupić je z delikatnym barwieniem, na przykład w dymnym, szarym odcieniu.

Z plastiku powstają również krzesła w wielu kolorach, na przykład kremowym, szarym, czerwonym, niebieskim. Siedziska i oparcia z tworzyw mogą być też łączone z innymi materiałami, na przykład z drewnianymi albo metalowymi nóżkami.