Stylowe ławki tapicerowane – ręcznie robione czy gotowe?

Oryginalne ławki do salonu, jadalni, ale i pomieszczeń reprezentacyjnych oraz eventowych, coraz częściej nie są już drewnianymi, sztywnymi klasykami, a małymi dziełami sztuki! Wyłożone miękką pianką, która pozwala na nich siedzieć naprawdę wygodnie i wzbogacone o ekskluzywną tapicerkę, robią wrażenie i sprawiają, że chce się na nich siedzieć jeszcze chwilę dłużej. Aktualnie w sklepach jest możliwość dobrania dla siebie zarówno gotowych i dostępnych od ręki ławek, jak i zamówienia ich na wymiar, z opcją szycia i wykończenia ręcznego. Która z tych możliwości jest ciekawsza?

Ręcznie robione ławki tapicerowane

Przede wszystkim, te ławki tapicerowane, które wytwarzane są ręcznie, dają możliwość doboru takiego materiału, jaki nam pasuje, jak i zdecydowania o palecie kolorów użytych do samego siedziska. Dzięki wykonaniu ręcznemu ma się też pewność ich absolutnej unikatowości i niepowtarzalności. Z pewnością nikt ze znajomych nie będzie miał w domu identycznego modelu! Na taką opcję najczęściej decydują się osoby, które dbają w swoich mieszkaniach o każdy najmniejszy detal. Zależy im na szykownym, eleganckim wyglądzie oraz podkreśleniu nietypowości własnego M i jego specyficznego stylu.

Ręcznie robione ławki tego rodzaju świetnie sprawdzą się do wnętrz aranżowanych w stylu glamour. Podkreślą ich szyk, nietuzinkowość i nadzadzą doskonałą prezencję.

Ławki gotowe – plusy i minusy

W sprzedaży sklepowej można również dostać szereg gotowych ławek o przeróżnych tapicerkach, które wprawdzie nie są robione ręcznie i mogą być sprzedawane w tysiącach egzemplarzy, ale za to można je kupić od razu. Bez czekania na projekt, bez uzgadniania szczegółów z producentem ani firmą tapicerską. Ich największym plusem jest wykonanie w popularnych wersjach, które podobają się większości osób, przy jednoczesnym zachowaniu ich pięknego wyglądu. Wyróżnić tu można modele tapicerowane w różnych odcieniach szarości, czerni, barw ciepłego brązu, ale i soczyście kolorowe wersje, które mogą stanowić dobre urozmaicenie wnętrza. Większość jest produkowana w uniwersalnych rozmiarach, więc nie ma problemu z ich dopasowaniem do dużych pomieszczeń. Minusem jest oczywiście brak personalizacji, takiej, jaką ma się w przypadku ławek robionych pod wymiar i zgodnie z oczekiwaniami, ale nadrabia go cena i brak konieczności wielu miesięcy czekania na produkcję.

Oba rozwiązania sprawdzą się świetnie w konkretnej sytuacji, w jakiej się znajdujemy i pozwolą na zakup stylowej ławki zarówno osobom o większym, jak i mniejszym budżecie.