Sypialnia boho – jak ją urządzić?

Wnętrza w stylu boho łączy niepowtarzalne oraz etniczne wzory z ciepłą oraz także bardzo bogatą kolorystyką. Nazwa boho wzięła się od określenia bohemian, które się wywodzi z la boheme francuskiego. Oznacza cyganerię. W ten właśnie sposób określano środowiska artystyczne o podejściu buntowniczym do życia. Styl ten jest przeznaczony dla zdecydowanych oraz odważnych osób, które się nie boją różnych barw oraz motywów. Jest oryginalny oraz nietuzinkowy. Na co warto zwrócić uwagę, gdy chcemy urządzić sypialnie boho?

Bogactwo kolorów oraz dodatków

Sypialnie boho mają to do siebie, że można w nich swobodnie łączyć kolory, które do siebie pozornie nie pasują, a w rzeczywistości tworzą kompozycję doskonałą, która nadaje oryginalnego charakteru wnętrza. Sprawdzą się doskonale materiały naturalne, na przykład podłoga wykonana z drewna, które jest nie tylko ponadczasowe, ale można je ze sporą łatwością wzbogacić dywanem – najlepiej modelem wzorzystym lub też dywanem, który jest pleciony z juty. Dekoracje do sypialni na pewno dodają jej uroku. Do tego warto wykorzystywać pamiątki z podróży egzotycznych, szkice, fotografie oraz ceramikę, które nadają jej indywidualnego charakteru. Dekoracje w stylu boho w połączeniu z grafikami nowoczesnymi zapewnią sporą niepowtarzalność wystroju.

Sypialnia utrzymana w stylu boho jest wnętrzem, które pozwala nam na szaleństwa aranżacyjne. We wnętrzu się sprawdzą idealnie drewniane łóżka, jak i także łóżka tapicerowane z wezgłowiem ozdobnym. Poduszki kolorowe o różnych kształtach oraz pledy wzorzyste z frędzlami są elementami, który na pewno nie może zabraknąć. Poduszki wielobarwne z frędzlami pozwalają nam co jakiś czas odświeżać aranżacje. Świetnie się sprawdzą także poszewki w kwiatuszki. Dzięki nim nasze drewniane łóżko zyska znacznie na lekkości oraz będzie miejscem przytulnym do wypoczynku.

Sypialnie boho dla kogo?

Styl boho na pewno przypadnie do gustu osobom, które sobie cenią kontrolowany oraz także artystyczny nieład. Bardzo dużą rolę odgrywają tutaj dodatki oraz dekoracyjne tkaniny. Często ozdobami spotykanymi są robótki domowe, które zostały wydziergane szydełkiem, łapacze snów czy też makramy. Kolorystyka do końca nie jest taka oczywista. Rzadko możemy znaleźć zestawienia typowe barw. Założeniem stylu boho jest to, że ma być niezobowiązująco oraz kolorowo. Jeśli nie jesteśmy fanami wnętrz we wszystkich kolorach tęczy, możemy postawić na kolor bezpieczny ścian, jakim jest beż czy też biel. Kolory te będą stanowiły tło dla dodatków barwnych oraz także mebli pojedynczych.