Szafy Ikea – jak wybrać idealną szafę dla siebie?

Duża garderoba jest marzeniem niejednego domownika. Nie każdy niestety może sobie na nią pozwolić. Z dużym powodzeniem szafy Ikea mogą zastąpić garderobę. Pomaga nam utrzymać porządek, a do tego zorganizować całą przestrzeń. W niej możemy przechowywać nie tylko same ubrania, ale także walizki, sprzęty domowe i innego rodzaju bibeloty. Czym się kierować przy wyborze szafy do swojego mieszkania?

Szafa do małych mieszkań

Szafy Ikea to świetna propozycja do małych mieszkań. Małe wnętrza, którymi są małe pokoje, korytarze, sypialnie potrzebują funkcjonalnej szafy, estetycznej, jak i także takiej, która naszego pomieszczenia nie przytłoczy.

W takim właśnie wypadku należy wybrać szafę koniecznie z lustrem, drzwiami przesuwanymi oraz także w jasnych kolorach, które powiększą optycznie oraz do tego rozświetlą naszą przestrzeń. Warto się zdecydować także na zabudowę, aż do samego sufitu, gdzie zyskać troszkę przestrzeni. Lustra, które zajmują sporą powierzchnię szafy sprawiają, że pomieszczenie się wydaje większe oraz także jaśniejsze. Zaletą wymienionych powyżej szaf jest ich pojemność głęboka oraz do tego wysokość. Cechą dodatkową, która decyduje o jej funkcjonalności to fakt, że posiadają drążek na ubrania oraz świetnie zaplanowane półki. Bardzo ciekawym pomysłem jest wybór szafy narożnej. W takiej szafie zmieści się masa rzeczy i możemy zagospodarować przestrzeń dotąd niewykorzystaną.

Szafy Ikea do przedpokoju

Przedpokój czy też korytarz wyposażyć jest najlepiej w garderoby, które ograniczą zużycie miejsca do absolutnego minimum. Pozwalają na zachowanie porządku idealnego w butach, ubraniach oraz dodatkach. Elementy mebli możemy samodzielnie skomponować zależnie od potrzeb oraz wielkości pomieszczenia. Do wyboru mamy garderoby w przeróżnych stylach, jak i także kolorach. Można także skorzystać z zestawów gotowych garderoby. Taki zestaw składa się najczęściej z szafki na buty z siedziskiem, szafy, szafki, wieszaków czy też lustra.

Znajdziemy także zestawy do garderoby, które z ogromnym powodzeniem pełnić mogą funkcję schowka na wierzchnie okrycia, przedmioty, jak na przykład akcesoria sportowe czy też parasole. Lustro w korytarzu zawsze jest naprawdę dobrym pomysłem. Dzięki niemy jeszcze przed wyjściem z domu rzucić można okiem na swoją fryzurę, makijaż oraz założoną stylizację.

Musimy mieć świadomość tego, że ważne są wymiary danego pomieszczenia. Szafy nie upchniemy na siłę. Nie ma takiej możliwości. Wszystko musi być doskonale wymierzone i zaaranżowane w każdym calu.