Szara kuchnia z drewnianym blatem – to świetny

Szarość cały czas króluje, ponieważ łączy się wręcz idealnie z innymi materiałami oraz barwami. Co więcej szara kuchnia z drewnianym blatem na pewno nie przytłoczy nawet malutkiej przestrzeni. Możemy być pewni, że kuchnia ta nie przestanie być modna. Warto skorzystać z poniższych porad, aby nie popełnić znaczącego błędu.

Marzy Ci się kuchnia na szaro? Sprawdź jakimi kolorami można ją uzupełnić

Ścienna okładzina, posadzka czy też meble w szarościach na pewno nam pozwolą stworzyć naprawdę przepiękną bazę do aranżacji kuchni. Zyskamy na pewno możliwość urządzenia zarówno klasycznej, jak i także nowoczesnej przestrzeni. Szara kuchnia z drewnianym blatem jest także okazją do zaaranżowania wystroju industrialnego czy też skandynawskiego. Wszystko jest zależne od dodatków, a one mogą mieć przeróżny odcień. Tak naprawdę szarości są bardzo uniwersalne. W związku z tym wyglądają wręcz rewelacyjne w zestawieniu z przeróżnymi barwami.

Nie musimy się martwić o to, że kuchnia w szarościach będzie nudna. Wręcz zaprezentuje się perfekcyjnie. Efektowne dekoracje powierzchni dodadzą aranżacji charakteru oryginalnego, a poza tym będą chroniły część ściany, która jest narażona bezpośrednio na kontakt z tłuszczem czy też wilgocią. Jeśli chcemy, aby mocny odcień na ścianach był akcentem ważniejszym, to zdecydujmy się także na połączenie wyposażenia w takim samym kolorze oraz koniecznie podłogę w takowym odcieniu.

Wprowadź nieco wzorów

Szare kuchnie są także świetną okazją do wprowadzenia wzorów, które przy odcieniu krzykliwym ścian czy też wyposażenia mogłyby nieco przytłaczać. Kolorystykę stonowaną skomponujmy z płytkami podłogowymi oryginalnymi. Idealne okażą się kafle w odcieniu pastelowym, które są ozdobione modnym marokańskim motywem.

Kuchnia biało-szara z drewnianym blatem nie będzie nudna. Poza jasną okładziną podłogową oraz ścienną czy też popielatych mebli warto również zadbać o efektowne elementy wyposażenia. Jeśli kuchnia pełnić ma także funkcję jadalni, to postawmy na krzesła transparentne. Pamiętamy także o dekoracjach. Kucharskie książki w okładkach wielobarwnych oraz także porcelana we wzory nietuzinkowe wprowadzą nieco koloru do naszego wnętrza, a kuchnia biało-szara się stanie dzięki temu wręcz niepowtarzalna.

Kuchnia szara zaprezentuje się dobrze także w połączeniu z czernią, ale jedynie gdy nasze wnętrze rzeczywiście jest przestronne. Warto pod uwagę wziąć także kolor granatowy czy też barwy jasne, jak chociażby żółcienie. Warto namyśleć się nad tym i przejść do remontu.