Szara podłoga – poznajmy jej niewątpliwe zalety

Szara podłoga jest ostatnio jeden z najpopularniejszych trendów. Moda ta przyszła do nas oczywiście ze Skandynawii. Wygląda na to, że moda ta kompletnie nie przeminie. Producenci czołowi z Europy rozwijają najmocniej swój asortyment w odcieniach szarości, jak i także dbają o to, aby zwolennicy wszystkich stylów mogli stwierdzić, że szara podłoga pasuje idealnie do naszego wnętrza.

Neutralność kolorystyczna

Charakter uniwersalny szarości sprawia, że parkiet w wybarwieniu tym z dużym powodzeniem zagra w przeróżnych kolorystycznych kombinacjach. Rozważmy zatem szare deski, gdy oczekujemy, że szara podłoga będzie bazą neutralną dla innych kolorów. Czy lubisz monochromatyczne wnętrza? Jeśli tak, to warto zestawić podłogę w odcieniu szarości ze ścianami białymi, tapetę we wzór graficzny czy też sofą w antracytowym kolorze. Jeśli bliżej jest nam do kolorystyki charakterystycznej dla stylu skandynawskiego, szarość stonowana podłogi będzie tłem idealnym dla tkanin naturalnych oraz także mebli z sosny jasnej. Miłośnicy barwnych akcentów docenią na pewno parkiet szary jako świetną bazę dla dodatków w odcieniach żółci, turkusu, różu czy też czerwieni.

Przyjemność dla oka

Projekty, w których ramach szarość jest połączona z kolorem dowolnym, pozwalają nam uzyskać łagodne oraz także przyjemne dla oka tonalne przejścia. Szary parkiet będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli uniknąć chcemy kontrastowych zdecydowanych zestawień, jak na przykład czarnego z czerwonym czy też bieli z czernią. Szarość stonowana również się sprawdzi, gdy nam zależy na przełamaniu bieli przeważającej w pomieszczeniu. Delikaty szary kolor sprawi, że wnętrze już przestanie robić wrażenie pomieszczenia sterylnego, a biel będzie o wiele mniej dominująca.

Oryginalność

Szary parkiet jest tak naprawdę nowym trendem. Rozwija się w sposób równoległy z nurtem głównym, w którym podstawą są odcienie naturalne drewna. Wiele osób wciąż waha się jednak nad wyborem wybarwionym delikatnie, gdzie szarość przechodzi w bez lub też uzyskano efekt subtelny przetarcia. Takowa podłoga dla tradycjonalistów będzie świetna, którzy zamierzają spróbować czegoś całkiem nowego w aranżacji wnętra. Głębokie oraz ciemne grafity to awangardowa bardziej propozycja. Spodoba się nam, gdy poszukujemy odmiany zdecydowanej od standardowych kolorów parkietów.

Na pewno z efektu końcowego będziemy bardzo zadowoleni. Możemy otrzymać naprawdę rewelacyjny efekt. Warto się w sieci zainspirować wieloma zdjęciami, które publikowane są chociażby na blogach o aranżacji wnętrz.