Szara sypialnia – jakie wybrać dodatki?

Szarość zdaje się być perfekcyjnym kolorem, który doskonale komponuje się z innymi odcieniami. Sypialnia stanowi jedno z tych pomieszczeń, w którym musi królować klasyczność, harmonia i dobry smak. Jeśli właśnie projektujesz swoją wymarzoną sypialnię, bądź szukasz inspiracji, które pomogą Ci zapanować nad chaosem w Twoim domu to koniecznie sprawdź jakie dodatki najlepiej sprawdzą się w szarej sypialni! 

Szara sypialnia połączona z mięta 

Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami. Jedno z nich mówi, że każdy element architektury powinien idealnie oddawać nasz charakter, a także upodobania. Podczas projektowania sypialni musimy zwrócić uwagę nawet na najmniejszy drobiazg, który może wpłynąć na nasz komfort. Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszy się połączenie szarości z miętą. Ten jasno zielony kolor wprowadza do każdego wnętrza odrobinę świeżości, a przy tym nie jest przytłaczający. Doskonale dobrany odcień szarego pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia i stworzenie przestrzeni, która może zachwycać Cię przez długie lata. 

Idealnymi dodatkami do szaro – miętowej sypialni może okazać się pościel w tych samych odcieniach, niewielkie dywany, umieszczone na dopasowanym parkiecie, a także kwiaty. Dobór odpowiedniej roślinności sypialnianej nie tylko pozytywnie wpłynie na aspekt wizualny, ale też pozwoli na wytworzenie odpowiedniej ilości tlenu, która umożliwi nam spokojny sen. 

Jakie meble do sypialni? 

Szara sypialnia będzie wyglądała wręcz doskonale jeśli zagoszczą w niej na stałe białe meble. Te o uniwersalnym kształcie i pozbawione dodatkowych zdobień stanowią ponadczasowe elementy wyposażenia. Dzięki swojej kolorystyce jasne meble będą świetnie pasowały nie tylko do szarych ścian, więc jeśli zdecydujesz się na zmianę kolorystyki sypialnianej, nie będziesz musiała zmieniać także umeblowania. 

Lustra to kolejny element, który wpłynie na atrakcyjność szarej sypialni. Dobrze dobrane zwierciadła pozwolą na optyczne powiększenie pomieszczenia, a ponadto staną się ciekawą dekoracją. Zamontowane w drzwiach łazienkowych, czy na frontach szafy staną się doskonałym przyjacielem porannego wyszukiwania ubrań, a także świetnie uwydatnią to, na czym nam najbardziej zależy.

Szara sypialnia wcale nie musi być nudna i klasyczna. Dzięki szerokim możliwościom, pochodzącym z naszej własnej wyobraźni możemy stworzyć niebanalną i urzekającą przestrzeń, która oczaruje każdego, odwiedzającego nas gościa. Stonowane i dopasowane dodatki pozwolą nam na praktyczne i dokładne zagospodarowanie każdej wolnej przestrzeni w naszym nowym pokoju.