Szybki sposób na zdrową dietę? Kiełkownica słoikowa!

Zdrowe i zbilansowane posiłki nie tylko poprawiają nam nastrój, dostarczają mnóstwa energii i przyśpieszają metabolizm. To także świetny sposób na poprawę stanu swojego zdrowia i piękny wygląd. W dzisiejszych czasach niełatwo jest pamiętać o odpowiednim odżywianiu, jednak dzięki własnym kiełkom zawsze będziemy mieli pod ręką coś zdrowego i pysznego! Kiełkownica słoikowa to doskonały sposób na zapewnienie sobie solidnej dawki zdrowia, zamkniętej w małym słoiczku. Jak o nią dbać i co właściwie kryje się pod tą tajemniczą nazwą? 

Bomba witaminowa kiełkownica słoikowa! 

Kiełkownica słoikowa to mieszanka między innymi rzodkiewki, brokułu i kozieradki, która już po tygodniu nadaje się do spożycia. Aby móc się cieszyć własną porcją zdrowia należy zakupić kiełkownicę, nasiona, a także zaopatrzyć się w odrobinę wody. 

Kiełkownica to szklany słoik, który należy ustawić pod kątem na płaskiej stronie. Dzięki swojej charakterystyce umożliwia uprawę najcenniejszych roślin w naturalnych warunkach. Nakrętka wykonana ze stali nierdzewnej, posiadająca sitko, umożliwia sprawne płukanie kiełków, a ponadto dostarcza odpowiednią ilość powietrza roślinom. 

Jak korzystać z kiełkownicy słoikowej? 

Wyhodowanie własnej porcji zdrowia jeszcze nigdy nie było tak proste. Po zakupie niezbędnych nasion wystarczy wsypać je do słoika i zalać wodą na około 2/3 godziny. Po czasie namaczania należy wylać wodę i pamiętać o przepłukiwaniu młodych roślinek 3 razy dziennie. Po około 5 dniach powinny pokazać się pierwsze kiełki, które są gotowe do spożycia prosto ze słoika. Obawiasz się, że nie zdążysz zjeść wszystkich wykiełkowanych roślin? Nic straconego! Kiełki rosnące w kiełkownicy mogą tam spokojnie pozostać nawet przez 2 tygodnie. Po tym czasie będą po prostu większe. Przechowywanie tych roślin w lodówce może niepotrzebnie zahamować ich wzrost. 

Uprawianie kiełków to doskonała zabawa i świetna lekcja oszczędzania. Zakup takich gotowych produktów w sklepie ma jedną, poważną wadę – gotowe roślin należy spożyć niezwłocznie po otwarciu, ponieważ w przeciwnym razie zaczną pleśnieć. Kiełkownica umożliwia samodzielną pielęgnację „bomb witaminowych” bez obaw o przekwitnięcie czy rozwój szkodliwego grzyba. 

Zadbaj o swoje zdrowie i spraw sobie niezwykły prezent w postaci kiełkownicy. Dzięki szybkiej i niewymagającej pielęgnacji będziesz mieć to, co najlepsze na wyciągnięcie ręki. W kiełkownicy możesz zasadzić to, co tylko Ci się podoba, dzięki szerokiej ofercie sklepów, oferujących ekologiczną żywność z całą pewnością wybierzesz coś dla siebie i podzielisz się nowymi roślinami z najbliższymi!