Tapeta beton na ścianie, czy to korzystna opcja?

Urządzając nowe mieszkanie zwracamy uwagę na każdy detal, który może wpłynąć na nasz komfort, a także praktyczność. Zazwyczaj najwięcej problemów pojawia się na etapie wybierania odpowiedniej kolorystyki, która – odpowiednio do zastosowanego stylu – powinna cechować się wymaganymi elementami. Tapeta beton to doskonałe rozwiązanie dla osób świetnie odnajdujących się w loftowych i industrialnych wnętrzach. Ponadto taki sposób wykończenia jest tańszy niż zastosowanie tradycyjnego betonu. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć przed wybraniem najlepszej tapety imitującej stan surowy? Sprawdźmy! 

Tapeta beton zamiast malowania? 

W ostatnich latach zdecydowanie zwiększyła się moda na sięganie po ciemne kolory farb, które dodają wnętrzom niebagatelnego uroku. Wielu z nas odważnie sięga po granat, szarość, czerń, czy też grafit. Ponadto możemy zauważyć także stopniowe wypieranie kolorów kremowych i beży, które jeszcze nie tak dawno królowały w wielu domach. Do drugiej grupy osób należą ci, którzy wybierają kolorowe pastele tworząc przytulne wnętrza. Malowanie to zdecydowanie najtańszy sposób na wykończenie pomieszczenia, jednak czy może okazać się on lepszy od tapety? 

Tapetowanie po wielu latach wróciło do mody. Główną zaletą takich materiałów jest niemal nieskończona oferta sklepów meblowych. Ciekawa kolorystyka, geometryczne wzory, roślinność czy nawet imitacja desek i betonu doskonale sprawdzają się w wielu nowoczesnych domach. Choć takie rozwiązanie stanowi droższą alternatywę malowania to jednak trzeba mu przyznać, że jest zdecydowanie trwalsze i pozwala na lepszą aranżację przestrzeni. 

Jaką tapetę wybrać do salonu? 

Wybierając najlepszą tapetę do nowoczesnej przestrzeni możemy kierować się nowinkami modowymi bądź wybrać coś abstrakcyjnego, co sprawia, że czujemy się w danym pomieszczeniu wyjątkowo. Do zdecydowanych trendów należą tapetowane, egzotyczne liście, które świetnie odnajdują się w jasnej kolorystyce, ciemne figury geometryczne, pasujące do klasycznego stylu, pełnego elegancji i wdzięku, a także imitacje betonu, stanowiące samoistne dopełnienie najpiękniejszego, loftowego wnętrza. 

Tapeta beton to niebagatelny dodatek, który występuje w wielu odcieniach. Niska cena i doskonała jakość takiego produktu przekonuje do siebie coraz większą liczbę osób. Dopełnieniem takiej dekoracji ściennej może być niemal wszystko. Jeżeli zdecydujemy się wykończyć jedną ścianę w surowym betonie, druga może przybrać kolor bieli, pudrowego różu, mięty czy też zieleni. Tapeta beton może zostać z tobą na długie lata. Dzięki swojej trwałości nie będziesz musiał się martwić o konieczność częstego malowania i odświeżania wnętrza.