Tapeta do pokoju dziewczynki – 4 pomysły stylowego wyboru

Fototapeta polne kwiaty

Wybór tapety do pokoju córki, bez względu na jej wiek, zawsze dostarcza wielu wyzwań. Postawić na gładką, jednolitą kolorystycznie wersję, czy może na coś z dekoracyjnymi chropowatościami? Szukać wzorów związanych z aktualnymi pasjami dziecka, czy wybrać coś uniwersalnego, żeby sprawdzało się przez kolejne lata bez potrzeby robienia kolejnego remontu? Od czego zacząć i jak to wszystko dobrze zaplanować?

Modna i zwracająca uwagę tapeta do pokoju dziewczynki

Wśród wielu inspiracji na tapety do pokojów dziewczynek, wybraliśmy dla Was cztery, które w naszym mniemaniu zasługują na szczególną uwagę. Wyróżniają się one połączeniem dekoracyjnej formy, która sprawia, że wnętrze dziecięcego pokoju wygląda wspaniale oraz praktycznymi walorami, będącymi szczególnie ważnymi dla rodziców.

  1. Tapety uniwersalne, jednokolorowe. Wbrew pierwszemu wrażeniu, wcale nie są one nudne i dają ogromne pole popisu do nanoszenia na nie dodatkowych dekoracji! Ich ponadczasowa prostota sprawia, że nawet niezmieniane przez lata, będą cieszyć oko, a jedynym, co będzie się wokół nich zmieniać, będą dodatki. Przywieszki, obrazki, puzzle, fotografie, plakaty – wystarczy je przymocować do ściany, zdjąć w momencie gdy przestają interesować i nie ma tu potrzeby robienia generalnego remontu tylko dlatego, że motyw tapety już nam się nie podoba.
  2. Tapety pastelowe. Bez względu na strukturę: gładką czy chropowatą, tapety pastelowe zawsze dobrze się sprawdzają. Nie męczą oczu dziecka, nie przeszkadzają i jednocześnie tworzą miłą, sympatyczną atmosferę dziecięcego pokoju.
  3. Tapety zmywalne. Hit ostatnich sezonów! Polecane szczególnie do pokoi dziewczynek młodszych, które mają tendencję do malowania po ścianach, czy odkrywania świata poprzez rozcieranie po ścianie spaghetti w sosie pomidorowym… Specjalna technologia tworzenia takich tapet, pozwala je szybko przetrzeć i w kilka sekund uzyskać ten sam, nowy i świeży wygląd, bez plam.
  4. Dwa na dwa, czyli dwie różne tapety na dwóch różnych ścianach. Ta inspiracja cieszy się sporym powodzeniem: kupując dwa odmienne typy tapet i umieszczając je na ścianach naprzemiennie, można uzyskać oszałamiające efekty. W tym miejscu dobrze jest łączyć tapetę jednolitą kolorystycznie z taką, która będzie pełna motywów roślinnych np. w pastelowym wydaniu, albo tapety jednokolorowe, z bardzo wzorzystymi (gwiazdki, kwiaty, serduszka). Efektem jest piękny pokój dziewczynki, ale bez drażniącej oko przesady.

4 pomysły na to, jak może wyglądać tapeta do pokoju dziewczynki, to oczywiście dopiero początek! Większość sklepów oferujących takie tapety, będzie miała w swoim asortymencie tysiące wzorów, które każdego rodzica mogą szybko oczarować. Dopasowując je jednak do jednego z czterech wymienionych wyżej, zdecydowanie łatwiej będzie dokonać ostatecznej decyzji.