Tapeta glamour: złota, czarna czy srebrna?

Wybór tapety do wnętrza aranżowanego w stylu glamour wcale nie jest prosty! Z jednej strony wiadomo, że glamour wprost kocha to, co wyraziste, połyskliwe, intensywne i pełne blichtru, a z drugiej, w sklepach mamy dziś do wyboru tak wiele tapet dostosowanych do tego sposobu aranżacji, że ciężko się zdecydować. Tapeta złota, idealne odbijająca światło, srebrna – powiększająca efekt luksusu, czarna z wzorkami intensywnie dodającymi klasy meblom, czy może jeszcze inna?

Tapeta glamour w trzech sprawdzonych pomysłach

Właściwe dobranie tapety do wnętrza glamour warto oprzeć na trzech ważnych zasadach. Po pierwsze: połysk, po drugie: dobre dopasowanie do mebli planowanych we wnętrzu i po trzecie: odpowiednia gra kolorów!

  1. Tapeta glamour do pomieszczeń urządzanych na ciemną nutę tego stylu, powinna skutecznie rozbijać efekty głębokich barw, dodając im blasku. W tym przypadku warto postawić na kolor złoty np. z dodatkowymi ornamentami albo srebro przebijane nutami bieli. W zestawieniu z ciemnymi meblami, takie barwy tapet dodadzą przestrzeni zupełnie nowego wyrazu i podkreślą w niej wszystko to, co najpiękniejsze.
  2. Analogicznie, do pokoi już urządzonych w stylu glamour, do których chcemy wprowadzić nową tapetę, warto jej ciemne wersje rozważyć do mebli i dekoracji jaśniejszych. Glamour lubuje się w mocnych kontrastach, ale nie cierpi nudy i monotonii barw. Jeśli przestrzeń pełna jest mebli ze złotymi czy srebrnymi wykończeniami, pikowanych kolorowych foteli czy skóry w jasnym wydaniu, wtedy postawienie na tapetę czarną np. z brokatowymi muśnięciami, sprawdzi się wprost idealnie. Dodatkowo można tu rozważyć charakterystyczne i bardzo modne w tej sztuce urządzania wnętrz, tapety tłoczone z fantazyjnymi, pałacowymi wzorami.
  3. Odważnym właścicielom mieszkań glamour spodobają się też tapety na nutę nowoczesną. Dalekie od mocno pałacowego wydania, ale wciąż dobrze współgrające ze stylem. Ciekawym przykładem mogą tu być tapety turkusowe, o intensywnym, wpadającym w szmaragd kolorze, zaprojektowane jako ciąg geometrycznych figur – trójkątów i trapezów, które wzajemnie się przenikają, tworząc na ścianie efekt trójwymiarowości. Oryginalnie wyglądają również tapety typu pajęcza sieć: białe, poprzecinanie śladami kresek w barwie złota, srebra, śliwki czy czerni, bezbłędnie kojarzące się z misternie utkaną, pajęczą siecią.

Warto pamiętać, że tapeta we wnętrzach glamour jest nie tylko elementem dekoracyjnymi, ale i ważnym punktem podkreślającym charakter całego mieszkania, dlatego trzeba ją dobrać z uwagą i pomysłem.