Tapeta w kuchni przy stole – ciekawy pomysł, który warto wykorzystać

Fototapeta do kuchni roślinna akwarela

Co jak co, ale tapeta w kuchni jest widokiem coraz to częściej spotykanym. Nie dziwi nas kompletnie pas wzorzysty nad blatem czy też tapeta w kuchni przy stole. Aranżacje współczesne kuchni w żadnym wypadku nie boją się wyzwań. Znajdźmy inspiracje wyjątkowe

Tapetujemy ścianę przy stole kuchennym

Nie da się ukryć, że stół i krzesła wyglądają niesamowicie dobrze na tle wyrazistej tapety. Szukając pomysłów na wybór, która tapeta w kuchni przy stole natkniemy się na pewno na geometryczne wzory, tapetę w duże kwiaty czy też inne roślinne motywy. Fototapeta z widokiem miasta czy też z pejzażem będzie przypominała nam z kolei nasze ulubione miejsce. Przy stole w zasadzie możemy zastosować rodzaj dowolny tapety. Jednak gdy stół jest dosunięty do ściany czy też blisko niej ustawiony, warto wybrać tapetę, która jest twardsza, strukturalna oraz grubsza. Będzie dzięki temu odporna na uderzenia. Wszelkie nierówności oraz poobijanie można śmiało zamaskować tapetą o wzorze głębokim czy też w spore wzory.

Kilka cenny porad

Kiedyś ścianę przy stole malowano olejną farbą. Na takową lamperię nakleić można tapetę śmiało wykonaną ze szklanego włókna. Jeśli farba się trzyma mocno, to należy ją zmatowić przy użyciu papieru drobnego ściernego. Fragmenty łuszczące się oczywiście trzeba usunąć. Podłoże oczyszczone zmywa się oraz gruntuje przy wykorzystaniu rozcieńczonego kleju. Jeśli ściana w kuchni była wcześnie pomalowana farbą, to powinniśmy ją zmyć przy użyciu detergentu, aby usunąć kurz, plany czy też tłusty osad. Później ścianę należy przemyć czystą wodą. Gdy wybrana farba jest w intensywnym kolorze i się obawiamy że może on być na stykach brytów tapety jasnej widoczny, to powinniśmy ją zamalować podkładową farbą, na przykład białą dowolną, aby móc osłabić kontrast. Co do samego przygotowania podłoża oraz także klejenia, należy przestrzegać wszelkich zaleceń producenta tapety. Pasy danej tapety zawsze się zaczyna naklejać do okna. Ważne jest również dopasowanie wzoru. Pasy się docina tak, aby elementy na odcinkach poszczególnych tworzyły deseń wspólny na całe powierzchni wytapetowanej. Dlatego też kupując tapetę do kuchni z wzorem przesuniętym, należy pamiętać, że nieco więcej jej zużyjemy, niż gdyby nie miała ona wzoru, który wymaga prasowania.

Tapetowanie samo w sobie nie jest trudne. Jednak, gdy nie czujemy się zbyt dobrze w tej czynności, to warto zatrudnić fachowca. Niby nie jest trudno, ale łatwo jest zrobić błędy, które niestety będą widoczne już na pierwszy rzut oka. Tego chcemy uniknąć.