Tężnia Wieliczka – jak zaplanować sobie pobyt w niej?

Tężnia Wieliczka znajduje się w Parku świętej Kingi, w pobliżu popularnego Szybu Daniłowicza . W tężni należy przebywać na trzydziesto-minutowym seansie. Nie ma określonego wieku minimalnego.

Najważniejsze informacje

Tężnia Wieliczka jest otwarta codziennie w godzinach, które są podane na stronie internetowej. Poszczególne godziny różnią się w zależności od dnia. Koniecznie sprawdźmy je zanim pokusimy się o odwiedzenie tężni. Musimy mieć także świadomość, że przebywanie bezpośrednio na terenie tężni ma indywidualny charakter, a więc bez przewodnika.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa przed wejściem na teren kopani Wieliczka zostaniemy poddani badaniu temperatury. Dzięki działaniom tym zadbamy o bezpieczeństwo nasze oraz także innych zwiedzających.

Tężnia Wieliczka – jak się do niej ubrać?

Wiele osób zastanawia się jak się ubrać wybierając się do Tężni Solankowej. Musimy mieć świadomość, że Tężnia Solankowa jest budowlą położoną w bezpośrednim sąsiedztwie Szybu Daniłowicza. W związku z tym musimy się ubrać w sposób odpowiednie do panujących warunków pogodowych. Kopalnia nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zniszczenie czy też zabrudzenie ubrań, które będzie spowodowane w szczególności kontaktem z solanką.

Jeśli chodzi o bilety, to możemy je nabyć przy wejściu do Tężni Solankowej. Wszelkie szczegółowe informacje o cenach poszczególnych biletów oraz o aktualnie przysługujących zniżkach czy też możliwości wykupowania karnetów możemy znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej. Jednocześnie należy wiedzieć, że rezerwacja biletów w żadnym wypadku nie jest prowadzona.

Podczas zwiedzania jak najbardziej możemy mieć ze sobą bagaż. Jednak jest jedno małe ale. Nie może przekraczać rozmiaru 35 centymetrów x 20 centymetrów x 20 centymetrów. Większy bagaż powinniśmy pozostawić w przechowalni, która się znajduje bezpośrednio na powierzchni w okolicach – Szybu Daniłowicza.

W sąsiedztwie Tężni Solankowej znajduje się Hotel Grand Sal (czterogwiazdkowy). Można w nim skorzystać zarówno z noclegu, jak i także z bardzo dobrej restauracji. Obok Szybu Daniłowicza znajduje się także Bistro Posolone. Możemy w nim wybierać wśród bardzo szerokiej oferty burgerów, sałatek czy też makaronów. Możemy także zjeść tutaj przepyszny deser czy też wypić przepyszną kawkę.

Osoby, które odwiedzają Tężnię Solankową skorzystać mogą z toalet, które się znajdują tuż obok samego Szybu Daniłowicza. W tężni toalety nie są dostępne. Na pewno będziemy jeszcze niejednokrotnie wracać do Tężni Solankowej w Wieliczce.