To musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym – zalety, kalkulator kredytu hipotecznego

Planujesz zakup wymarzonego mieszkania albo budowę domu? Nie masz wystarczającego kapitału, aby samodzielnie sfinansować całą inwestycję? Rozważ wzięcie kredytu hipotecznego.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które zaciągane jest na zakup działki budowlanej, mieszkania, czy też innej nieruchomości. Można przeznaczyć go także np. na remont domu. W przeciwieństwie do innych kredytów ma on zabezpieczenie w postaci hipoteki. Oznacza to, że gdy kredytobiorca przestanie wywiązywać się z warunków umowy i spłacać zobowiązanie, bank będzie miał prawo przejąć nieruchomość. Warto także wiedzieć, że kredyt hipoteczny jest z reguły trudniej otrzymać niż tradycyjny, gotówkowy.

Zalety kredytu hipotecznego

Zastanawiasz się, jakie są główne zalety kredytu hipotecznego? Przede wszystkim jego wzięcie umożliwia zamieszkanie we własnym mieszkaniu lub domu w stosunkowo krótkim czasie. Kredyt hipoteczny możesz otrzymać w wysokości przekraczającej wartość nieruchomości, dzięki czemu możliwy jest natychmiastowy remont. Oprócz tego jego spłata może być rozłożona nawet na 35 lat, dzięki czemu wysokość miesięcznej raty nie jest bardzo wysoka (w stosunku do kwoty zaciąganego kredytu). Dodatkowo kredyt hipoteczny jest zdecydowanie tańszy niż konsumencki – jego oprocentowanie często jest dwa razy niższe.

Kalkulator kredytu hipotecznego

Zanim udasz się do banku po kredyt hipoteczny, skorzystaj ze specjalnego kalkulatora kredytu hipotecznego. Pozwoli Ci to na oszacowanie Twoich możliwości finansowe i miesięcznej raty kredytu, a także umożliwi porównanie poszczególnych ofert bankowych. Intuicyjny w obsłudze i wiarygodny kalkulator znajdziesz tutaj: https://notus.pl/kalkulatory-kredytowe/kalkulator-raty-kredytowej/.

Jak widzisz, kredyt hipoteczny to rozwiązanie, które ma naprawdę wiele zalet – przede wszystkim umożliwia realizację marzenia o własnych czterech kątach.